KPS Siedlce idzie za ciosem. Beniaminek bez szans

W zaległym meczu 10 kolejki KPS Siedlce pokonał na wyjeździe Avię Świdnik 3:0. Dzięki wygranej siedlczanie awansowali na 8 miejsce w tabeli.

Przed siatkarzami ze Siedlec bardzo intensywny okres gry. Do końca 2020 roku podopieczni Mateusza Grabdy mają do rozegrania aż cztery spotkania. Pierwszym rywalem KPS była w środę Avia Świdnik, którą prowadzi były trener KPS Siedlce – Witold Chwastyniak.

Siedlczanie rozegrali świetny mecz, pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 60 punktów. Praktycznie do połowy pierwszej partii drużyny grały dość równo. Dopiero przy serii zagrywek Szymona Berezy goście odskoczyli na dwa oczka 18:16. Zespół gospodarzy do gry próbował jeszcze poderwać Łukasz Swodczyk 19:22. Jednak ostatnie słowo należało dla KPS 25:20.

W drugim secie, także od połowy, siedlczanie zaczęli budować swoją przewagę. Świetnie zagrywali m.in młodzi gracze: Jakub Strulak czy Dawid Pawlun. Trzecia i ostatnia partia miała natomiast inny przebieg. Najpierw przewagę uzyskali siedlczanie (6:2), a potem Avia zdołała odrobić straty do KPS (14:14).  Od stanu 17:17 zawodnicy z Siedlec zaczęli jednak dyktować warunki gry i ostatecznie wygrali środowy pojedynek 3:0.

W drużynie ze Świdnika zagrało kilku byłych zawodników KPS: Wiktor Nowak, Karol Rawiak oraz Jakub Guz.

PLANY KPS

Kolejny mecz siedlczanie zagrają na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Spotkanie zaplanowane jest na 19 grudnia.

16.12.20, 17:00 – Świdnik

I liga: Avia Świdnik – KPS Siedlce 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz  8. Dawid Pawlun, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Radosław Nowak