poniedziałek, 27 maja 2024r.

Grzybowska-Franc zagrała w turnieju TOP 16

Katarzyna Grzybowska-Franc brała udział w turnieju tenisa stołowego TOP 16. Wychowanka Pogoni Siedlce była bliska stanięcia na podium.

Turniej TOP 16 rozgrywany był w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 16 tenisistek stołowych. Każda z drużyn występująca na co dzień w Ekstraklasie kobiet mogła nominować do udziału w zawodach jedną zawodniczkę. Pozostałe pięć uczestniczek TOP 16 kobiet w Gdańsku otrzymało tzw. „dzikie karty” przyznawane przez trenera reprezentacji Polski kobiet Zbigniewa Nęcka. Jedną z nich otrzymała Katarzyna Grzybowska-Franc.

W fazie grupowej turnieju „Grzybcia” pokonała swoje rywalki: Katarzynę Węgrzyn 4:3, Natalię Bogdanowicz 4:1 i Katarzynę Płotkę 4:0 i wygrała grupę. W ćwierćfinale bez większego problemu rozprawiła się z Pauliną Krzysiek (4:1).

W półfinale Grzybowska-Franc zmierzyła się ze swoją deblową partnerką z kadry, Natalią Partyką i musiała przełknąć gorycz porażki 2:4. Pozostawała jeszcze walka o brązowy medal turnieju TOP 16. W niej Katarzyna Węgrzyn pokonała siedlczankę 4:3, rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej.

W turnieju triumfowała Partyka.

 

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;