poniedziałek, 27 maja 2024r.

Piotr Sobiczewski zadebiutuje w Pucharze Świata!

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się w najbliższy weekend w Dreźnie. W gronie startujących reprezentantów Polski, będzie dwóch zawodników Rawy Siedlce!

W dniach 19-20 grudnia Drezno będzie gospodarzem kolejnych tej zimy zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. W zawodach powalczy ośmioro reprezentantów Polski. W składzie znalazło się trzech debiutantów.

Trener Martin Bajcicak powołał na te zawody cztery zawodniczki: Izabelę Marcisz, Monikę Skinder, Weronikę Kaletę oraz Magdalenę Kobielusz. Natomiast szkoleniowiec panów – Lukas Bauer zdecydował, że oprócz doświadczonego Macieja Staręgi, szansę startu w Dreźnie otrzymają reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej: Sebastian Bryja, Piotr Sobiczewski i Robert Bugara, dla których będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi.

Do startów Macieja Staręgi w Pucharze Świata zdążyliśmy się już przez ostatnie lata przyzwyczaić, ale powołanie na PŚ drugiego zawodnika Rawy Siedlce – Piotra Sobiczewskiego to miła niespodzianka. To wyjątkowa sytuacja, gdy w zawodach najwyższej rangi ujrzymy na starcie dwóch wychowanków Marii i Grzegorza Staręgów z UKS Rawa Siedlce.

Rywalizacja w Dreźnie podzielona została na dwa dni. W sobotę rozegrane zostanę sprinty indywidualne techniką dowolną, a w niedzielę odbędą się pierwsze w tym sezonie sprinty drużynowe.


Podczas gdy w Dreźnie zobaczymy dwóch siedlczan, w Zakopanem wystąpi reszta reprezentantów Rawy. Na trasach zakopiańskiego COS odbęda się pierwsze w tym sezonie zawody rangi Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich Slavic Cup.

W planie są dwa biegi indywidualne: biegi stylem klasycznym kobiet na dystansie 5 km i panów na dystansie 10 km oraz biegi stylem dowolnym łyżwą: odpowiednio panie 10 km i panowie 15 km.

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: PZN

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;