piątek, 14 czerwca 2024r.

Krystian Misztal: Możemy pochwalić się 10 medalami

Wywiad z Krystianem Misztalem, trenerem sekcji sumo w WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Jaki był 2020 rok dla sekcji sumo w WLKS Siedlce-Nowe Iganie?

Był dość udany. Pandemia trochę uniemożliwiła nam przygotowanie do najważniejszych startów, ale nie poddawaliśmy się i jak to było możliwe wróciliśmy do zajęć. WLKS zorganizował Puchar Polski w sumo, były to pierwsze zawody przeprowadzone po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Na tych zawodach zdobyliśmy osiem medali. Imprezy mistrzowskie odbywały się później bez większych przeszkód i tak na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek zgarnęliśmy cztery medale, na Mistrzostwach Polski Kadetów również cztery medale, na Mistrzostwa Polski Młodzików dwa medale. Możemy się więc pochwalić 10 medalami mistrzostw Polski, w tym dwoma złotymi.

Czy pandemia odbiła się na treningach i pracy z młodzieżą trenującą klubie?

Na początku musieliśmy całkowicie zrezygnować z treningów. Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się zmusiła nas do tego. Wiadomość o zgodzie na prowadzenie zajęć bardzo nas ucieszyła i niezwłocznie wznowiliśmy treningi. W pierwszym etapie treningów skupiliśmy się na powrocie do formy, ponieważ tak długa przerwa spowodowała jej spadek. Później już było coraz lepiej.

Co było największym sukcesem w 2020 roku?

Myślę, że największym sukcesem dla zawodników, jak i trenerów, jest zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski. W 2020 roku taki tytuł wywalczyli: kadetka Joanna Samsonowicz Joanna oraz młodzik Bartłomiej Nowakowski. Cieszą nas również srebrne i brązowe medale Mistrzostw Polski, a takie zdobyli: juniorka Natalia Przeździk, kadeci Bartosz Skłodowski i Filip Walczak, junior Dominik Żuraw, juniorki Joanna Kobylińska i Kornelia Korporowicz, kadetka Klaudia Podgórzak oraz młodzik Filip Nowakowski.

Kto z pana podopiecznych poczynił największe postępy w mijających 12 miesiącach? 

Zaangażowanie zawodniczek i zawodników jest naprawdę duże, każdy trenuje systematycznie i po to, by być najlepszym. Jednak nie każdemu przychodzi to tak samo łatwo. Nie chcę nikogo wyróżniać, ale myślę, że zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski mówi samo za siebie.

Jakie ma pan plany na 2021 rok?

Oczywiście dalej będziemy ciężko trenować, żeby osiągać jak najlepsze wyniki na zawodach rangi mistrzostw Polski we wszystkich grupach wiekowych. W 2021 roku Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy Kadetek i Kadetów w sumo. Myślę, że na zawodach tej rangi wystartuje dwoje zawodników WLKS.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;