wtorek, 25 czerwca 2024r.

Mocne wejście w nowy rok. Zwycięskie derby Ósemki (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce pokonała na swojej hali AZS AWF Biała Podlaska 3:0.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Po przerwie świąteczno-noworocznej do ligowych zmagań wróciły drugoligowe siatkarki. Na hali przy ul. Popiełuszki w Siedlcach Ósemka podejmowała rywala zza miedzy, jakim jest beniaminek z Białej Podlaskiej. Siatkarki Jarosława Plewińskiego planowały zacząć rok udanie, rewanżując się przy okazji Akademiczkom za październikową porażkę w Białej Podlaskiej 1:3.

PRZEBIEG MECZU

Siedleckie siatkarki już od początku pierwszego seta prezentowały się przekonująco. Zawodniczki Ósemki wyglądały na wypoczęte i dużo bardziej pewne siebie niż w poprzednich domowych spotkaniach. Pierwsza partia co prawda przez większość czasu była wyrównana, ale w decydującym momencie u siedlczanek zaczął funkcjonować blok co w znaczącym stopniu przyczyniło się do zbudowania przewagi i wygrania 25:19.

Druga partia też była na początku wyrównana. Za każdym razem gdy Ósemka zaczęła powoli budować przewagę, Akademiczki starały się odrabiać straty. Od stanu 17:16, zdecydowanie pewniej zaczęły grać gospodynie i ostatecznie to one wygrały tę partię trzema punktami.

Na początku trzeciego seta Ósemce brakowało skuteczności i wydawało się, że bialczanki będą w stanie w tym spotkaniu jeszcze powalczyć. Wszelkie nadzieje w obozie przyjezdnych zaczęły przygasać od stanu 10:10, kiedy to siedlczanki zaczęły spokojny marsz po zwycięstwo w ostatniej partii i tym samym w całym meczu. Ostatecznie udało się przypieczętować zwycięstwo różnicą 7 punkótw dzięki efektownemu blokowi Jagody Michałek i Ewy Grzelak.

Zwycięski mecz z bialskim AZS AWF był drugą w obecnym sezonie wygraną Ósemki bez straty seta. Sobotnie zwycięstwo było także drugą w rozgrywkach wygraną na własnej hali. Podopieczne Jarosława Plewińskiego dzięki zgarnięciu kompletu punktów, zrównały się w ich ilości z zespołem z Białej Podlaskiej. Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek.

PLANY ÓSEMKI

W kolejnej serii gier Ósemka pauzuje. Siedleckie siatkarki wrócą do gry w sobotę 23 stycznia, kiedy to w ramach 17 kolejki w Węgrowie zmierzą się z tamtejszą Nike.

9.01.21, 14:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero)

Pozostałe wyniki 15 kolejki:

Chemik Olsztyn – Krótka Mysiadło 3:2
Sparta Warszawa – Wojskowe Warszawa 12.1
AZS LSW Warszawa – BAS Białystok 2:3
Nike Węgrów – AZS AWF Warszawa 0:3
Legionovia Legionowo – pauza

 

źródło: własne; foto; Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;