Duże emocje w Siedlcach. Telewizyjne zwycięstwo nad Gwardią (fotogaleria)

W meczu 18 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał Gwardię Wrocław 3:2. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport Extra.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce odnieśli ważne zwycięstwo nad Lechią Tomaszów Mazowiecki. W czwartek rywalem KPS była wyżej notowana Gwardia Wrocław. Przed 18 kolejką, zespoły w ligowej tabeli dzieliło sześć punktów. Podopieczni Mateusza Grabdy mieli 26 punktów i byli na 6. pozycji w tabeli, a wrocławianie 32 punkty i zajmowali czwarte miejsce.

Siedlczanie rozpoczęli mecz fatalnie. Od stanu 4:4, rozpoczęła się całkowita dominacja gości z Wrocławia, których napędzał Krzysztof Gibek. Były przyjmujący KPS tylko w pierwszym secie zaliczył cztery asy serwisowe. Przy jego zagrywce, Gwardia zanotowała serię 8:0 i ustawiła przebieg pierwszego seta. Gospodarze słabo grali w przyjęciu, co przekładało się na skuteczny blok rywali (25:14).

Gdy telewizyjna trema opadła, siedlczanie zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Po udanym bloku Janusza Górskiego, gospodarze prowadzili 5:4. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, a jedynym minusem KPS była słabsza dyspozycja w polu serwisowym. Przy stanie 24:23, piłkę setową w górze miała Gwardia, jednak po skutecznym bloku KPS doprowadził do remisu. W grze na przewagi emocji było co niemiara. Bliżej zwycięstwa byli goście, jednak siedlczanie przełamali rywali przy stanie 34:34. Seta dla gospodarzy udanym blokiem zdobył Jakub Strulak.

Zwycięstwo w drugim secie dodało skrzydeł gospodarzom, którzy po kilku minutach prowadzili już 6:3. Świetnie grał Damian Dobosz, który po kapitalnej zagrywce wyprowadził KPS na prowadzenie 10:5. Podopieczni Grabdy kontrolowali przebieg wydarzeń i pewnie wygrali trzecią partię 25:17.

Forma obu drużyn w tym meczu mocno falowała. Po świetnym czasie dla KPS, w czwartym secie do głosu doszła Gwardia, która zaczęła dyktować warunki gry (6:2). Goście znakomicie grali blokiem i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. W końcówce siedlczanie zniwelowali nieco przewagę Gwardii (19:22), jednak miejscowi nie potrafili pójść za ciosem. W tie breaku role się odwróciły i znakomicie dysponowany był zespół Mateusza Grabdy, który wygrał 15:9 i cały mecz 3:2.