czwartek, 13 czerwca 2024r.

Treningi Talent Pro w MKP Pogoń (wideo)

Treningi Talent Pro w MKP Pogoń

W MKP Pogoń Siedlce powstały specjalne grupy treningowe zrzeszające najzdolniejszych zawodników z roczników 2005-2009.

Jak opisuje strona akademii Pogoni, grupa Talent Pro to projekt akademii zrzeszający najzdolniejszych zawodników szkółki piłkarskiej siedleckiego klubu w kategoriach wiekowych 2005-2009. Program Talent Pro ma na celu wsparcie i objęcie opieką utalentowanych adeptów akademii biało-niebieskich w celu dalszego rozwoju ich sportowych zdolności. Większość młodych piłkarzy z grupy Talent Pro na co dzień gra i rywalizuje ze starszymi o rok zawodnikami.

Zajęcia prowadzone są w grupach 15-osobowych, podzielonych na poszczególne pozycje: bramkarze (trenerzy Maciej Krzyształowicz, Rafał Misztal), środkowi obrońcy (trener Przemysław Rodak), środkowi pomocnicy (trener Marcin Burkhardt), boczni obrońcy i skrzydłowi (trener Damian Guzek) oraz napastnicy (trener Bartosz Tarachulski). Sztab szkoleniowy będzie w przyszłości rozszerzony o kolejnych trenerów. Składy grup są rotacyjne. Jeżeli trener rocznika uzna, że zawodnik prezentuje się gorzej, w jego miejsce pojawi się inny, w danym momencie lepszy.

Na treningach Talent Pro młodzi zawodnicy poznają tajniki piłkarstwa w teorii, a także pracują nad poprawieniem swoich umiejętności w praktyce pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Celem projektu jest wyszkolenie zawodników, którzy w przyszłości będą stanowić o sile seniorów Pogoni.

Zajęcia grup Talent Pro prowadzone są raz w tygodniu, w czwartki. Każda formacja odbywa zajęcia innego dnia. Za tydzień, w czwartek 4 lutego trening z środkowymi obrońcami przeprowadzi Przemysław Rodak. W przyszłości dla grup Talent Pro planowany jest wspólny wyjazd na obóz.

 

źródło i foto: własne; wideo: Dominik Kowalski / Maciej Kędzierski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;