niedziela, 2 października 2022

Dwa złote medale kadetek WLKS w Karlinie

W Karlinie i Miliczu odbyły się pierwsze w tym roku w Polsce zawody zapaśnicze. Miały one rangę Pucharu Polski. Wśród startujących byli reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W dniach 5-6 lutego w Karlinie rozegrany został I Puchar Polski kadetek. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W gronie 136 uczestniczek, było pięć reprezentantek WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Dwie z nich spisały się perfekcyjnie. W kat. 49 kg nie miała sobie równych Joanna Samsonowicz. Triumfem w kat. 69 kg zakończyła zawody inna zapaśniczka WLKS, Wiktoria Udenyi.

W mocno obsadzonej kategorii wagowej – 53 kg, walczyły trzy pozostałe zawodniczki z naszego miasta. Niestety im już nie poszło tak dobrze. Szesnaste miejsce zajęła Natalia Klimiuk, osiemnasta była Klaudia Podgórzak, a dwie pozycje niżej sklasyfikowano Dagmarę Wróblewską.

WLKS w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 5 miejsce na 57 klubów.


Podczas gdy młode zapaśniczki WLKS walczyły w Karlinie, w Miliczu rywalizowali przedstawiciele sekcji zapaśniczej siedleckiego klubu. W mieście położonym niedaleko Wrocławia przeprowadzono zawody Pucharu Polski seniorów. W tej imprezie swoje możliwości sprawdzali, będą jeszcze w wieku juniora, zapaśnicy WLKS.

Najlepiej zaprezentował się Adrian Gorczyca zajmując piątą lokatę w kat. 70 kg. W pierwszych dziesiątkach znaleźli się ponadto: Sebastian Pielaciński – dziewiąty w kat. 65 kg oraz Dominik Żuraw – dziesiąty w kat. 86 kg. Na odległej osiemnastej pozycji sklasyfikowano Patryka Kostrzewskiego startującego w kat. 74 kg.

 

źródło: własne / sportzona; foto: Norbert Warchoł (Na zapaśniczej macie)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook