sobota, 2 lipca 2022

Zapaśnicy wygrali z pandemią (fotogaleria)

WLKS Siedlce-Nowe Iganie był gospodarzem Pucharu Polski kadetów.

Organizacja zmagań w czasach pandemii nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak zaprawiony w bojach WLKS poradził sobie bez zarzutu. – Mieliśmy pewne trudności z przeprowadzeniem zawodów, jednak na szczęście udało nam się i wyszło fajnie – powiedział trener sekcji zapaśniczej w WLKS, Krystian Misztal.

Pierwszego dnia doszło do ceremonii otwarcia, w której uczestniczyli m.in. wójt Henryk Brodowski, prezydent Andrzej Sitnik i legenda polskich zapasów – Andrzej Supron. To jednak młodzi zapaśnicy byli najważniejsi w ciągu tego weekendu. Walki stały na wysokim poziomie, a medaliści musieli włożyć sporo wysiłku w decydujące walki.

Złoty medal w kat. 55 kg zdobył Igor Krawczyński (WLKS). W finale zawodnik trenujący w siedleckim ośrodku od trzech lat pokonał Bartosza Lisa z AKS Białogard. – To nie jest mój sukces, ale również trenera, który przed każdą walką i w ich trakcie pomagał mi w doborze właściwej taktyki. W ostatnim czasie zbiłem wagę na poziomie 7-8 kg. W tym celu trzymałem odpowiednią dietę, a pomocne było też wsparcie kolegów. Można powiedzieć, że start w niższej kategorii był dla mnie lekkim ułatwieniem, przede wszystkim dlatego, że czuję się lżejszy i szybszy – powiedział Krawczyński.

Wojciech Urban zdobył brąz w kat. 48 kg, zaś Bartosz Skłodowski powtórzył jego sukces w kat. 92 kg. Zapaśnik z lżejszej kategorii wagowej pochodzi z Przesmyk, zaś jego klubowy kolega z Kotunia.

W klasyfikacji zespołowej WLKS był drugi. Pierwszy był Orzeł Namysłów. Trenerami sekcji zapaśniczej są Krystian Misztal i Sebastian Pawlak. Dwa tygodnie wcześniej kadetki rywalizował w Karlinie. Warto przypomnieć, że podopieczne duetu trenerskiego zdobyły dwa złote medale. – Przed nami jeszcze dwa puchary, które będą stanowiły eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Myślę jednak, że zwycięzcy pucharów Polski nie będą w nich startować – zapowiedział Misztal.

W organizacji zmagań WLKS pomagał Polski Związek Zapaśniczy. Sponsorem tytularnym była Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. W rolę współorganizatorów wcieliły się następujące organizacje: Ministerstwo Sportu, Powiat Siedlecki, Gmina Siedlce, Miasto Siedlce oraz Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Zapaśniczy.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook