Siedlecki medalowy duet narciarskich mistrzostw Polski juniorów

Od 20 do 22 lutego na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim trwały Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych oraz Puchar Grupy Azoty w biegach narciarskich.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach narciarskich zastępowały Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Impreza odbyła się przy dogodnych warunkach pogodowych i śniegowych w Tomaszowie Lubelskim. W rywalizacji brali udział reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

Pierwszego dnia biegacze i biegaczki rywalizowały w biegach sprinterskich stylem klasycznym. W kategorii juniora 2001-02 na najniższym stopniu podium stanął Maciej Krajcer. Na ósmym miejscu rywalizację zakończył Piotr Sobiczewski.

W kat. seniorek piąta była Anna Bielecka, a wśród dziewcząt rocznika 2007 i młodszych drugą lokatę zajęła Dominika Krajcer.

WYNIKI MPJ – 1 dzień

WYNIKI – Puchar Grupy Azoty – 1 dzień

FOTOGALERIA – skipol

Drugi dzień rywalizacji na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim to biegi dystansowe stylem klasycznym. W kategoriach juniorek i juniorów młodszych oraz juniorek i juniorów rywalizowano o medale Mistrzostw Polski w tych kategoriach, pozostałe grupy rywalizowały w ramach Pucharu Grupy Azoty.

Najniższy stopień podium w kat. juniora ponownie został zajęty przez reprezentanta UKS Rawa Siedlce. Tym razem był to Piotr Sobiczewski. Jako czwarty do mety dotarł Maciej Krajcer.

Swoje dokonanie w rywalizacji seniorek powtórzyła Anna Bielecka, finiszując na piątej pozycji. Siedlczanki startujące w kat. dziewcząt 2007 plasowały się w ścisłej czołówce. Ponownie druga była Dominika Krajcer, a czwarte miejsce zajęła Klaudia Radomyska.

WYNIKI – juniorzy

WYNIKI – seniorki

WYNIKI – dziewczęta 2007 i młodsze

FOTOGALERIA – 2 dzień

FOTOGALERIA (DEKORACJE) – 2 dzień

Ostatnim akcentem mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych były team sprinty. Brązowi medaliści z poprzednich dni, Maciej Krajcer i Piotr Sobiczewski potwierdzili swoje dobre dyspozycje i dzięki dobrej współpracy w duecie wywalczyli brązowe medale w team sprincie.

WYNIKI – team sprint

FOTOGALERIA – team sprint

W najbliższych dniach planowane jest rozegranie drugiej części rywalizacji MP juniorów. Odbędzie się ona na trasach pod Żukowem w Ustjanowej w ramach Pucharu Grupy Azoty. Zaplanowano dwie konkurencje indywidualne – dystanse stylem dowolnym.

źródło: własne / skipol; foto: skipol