wtorek, 18 czerwca 2024r.

Chemik pokonany. Komplet punktów Ósemki (fotogalerie)

W meczu 20 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce pokonała na własnym obiekcie Chemika Olsztyn 3:1.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Dla nie walczącej już o awans Ósemki Siedlce, jednym z trzech ostatnich w tym sezonie przeciwników był Chemik Olsztyn. Drużyna ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego liczyła na odgryzienie się za grudniową porażkę z siedlczankami w Olsztynie, kiedy to padł wynik 1:3 dla przyjezdnych.

PRZEBIEG MECZU

Ósemka wygrała pierwszego seta minimalnie. W drugiej partii siedlczanki nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalkom, wygrywając tę część spotkania różnicą 10 punktów. Pod koniec drugiego seta bolesnej kontuzji doznała Ilona Betke, która nabawiła się urazu stawu skokowego i do końca spotkania nie wróciła już na parkiet. Wybite z rytmu stratą koleżanki, zawodniczki Ósemki nie potrafiły zamknąć spotkania w trzecim secie. Mimo czasu wziętego przez trenera Jarosława Plewińskiego przy stanie 17:20, nie udało się odrobić strat i ta część spotkania padła łupem Chemika. Przez większość czwartego seta oba zespoły toczyły wyrównany bój, ale im bliżej końca partii, tym więcej argumentów w ataku miały siedlczanki. Mecz zakończyła atakiem z lewego skrzydła Agnieszka Krzymowska.

Aktualny bilans Ósemki to 8 zwycięstw i 10 porażek, z czego zwycięstwo z Chemikiem było dla siedlczanek dopiero trzecim domowym zwycięstwem w tym sezonie.

PLANY ÓSEMKI

W przedostatniej kolejce sezonu regularnego, Ósemka Siedlce wybierze się na wyjazd do Legionowa, gdzie zmierzy się z tamtejszą Legionovią. To spotkanie odbędzie się w sobotę 13 marca.

27.02.21, 14:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Chemik Olsztyn 3:1 (26:24, 25:15, 21:25, 25:17)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 13. Julia Szwed

Pozostałe mecze 20 kolejki:

Nike Węgrów – Sparta Warszawa 3:1
AZS AWF Biała Podlaska – Legionovia Legionowo 0:3
AZS AWF Warszawa – Krótka Mysiadło 3:0
BAS Białystok – Wojskowe Warszawa 3:0
Pauza – AZS LSW Warszawa

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;