środa, 24 kwietnia 2024r.

Narciarska rywalizacja w Bieszczadach

W Ustrzykach Dolnych odbyła się druga część rywalizacji o tytuły mistrzów kraju w kat. juniorów i juniorów młodszych w narciarstwie biegowym.

W dniach 24-25 lutego w Ustrzykach Dolnych dokończone zostały narciarskie mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Odbyły się one w ramach Pucharu Bieszczadów, wchodzącego w skład Pucharu Grupy Azoty. Zostały rozegrane dwie konkurencje indywidualne – dystanse stylem dowolnym.

W biegu na 7,5 km juniorów na trzeciej pozycji finiszował Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce. W biegu na 20 km zajął pechowe – czwarte miejsce. W obu biegach startował i zajmował wysokie lokaty inny zawodnik UKS Rawa Siedlce, Maciej Krajcer: odpowiednio: szóste i piąte.

W kategorii dziewczynek znakomicie spisała się Klaudia Radomyska wygrywając dwa biegi (oba na dystansie 3 km). W jednym z nich szósta była Jagoda Prokurat, natomiast dwa razy ósme miejsce zajmowała Dominika Krajcer. Poza tym dwukrotnie piąta w kat. seniorek była Anna Bielecka (na 5 km i na 10 km).