Porażka z Legionovią w przedostatniej kolejce (fotogaleria)

W meczu 21 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Legionovia Legionowo pokonała Ósemkę Siedlce 3:1.

Przed sobotnim spotkaniem w legionowskiej DPD Arenie, gospodynie były zdecydowanym faworytem starcia z Ósemką.  Będące ostatnio na fali podopieczne Jarosława Plewińskiego, po dwóch ostatnich zwycięstwach liczyły po cichu na sprawienie niespodzianki i zrewanżowanie Legionovii się za listopadową porażkę w Siedlcach.

Mecz lepiej zaczęły siedlczanki, które prowadziły w pierwszym secie już 7:11. Od tego momentu gospodynie zaczęły coraz częściej dochodzić do głosu, a kluczowy dla losów tej partii okazał się punkt na 22:21, po którym Legionovia złapała wiatr w żagle i ostatecznie wygrała tę partię różnicą trzech punktów.  Drugiego seta Ósemka zdominowała od samego początku, jednak im bliżej końca tym bardziej topniała przewaga siedlczanek. Siatkarki Ósemki zafundowały sobie nerwową końcówkę, ale szczęśliwie przy piłce setowej – po ataku Weroniki Brzuzy piłka odbiła się od bloku Legionovii i wylądowała na aucie.

Przez większą część trzeciego seta prowadzenie było po stronie Ósemki. Siedlczanki po raz ostatni w tej części gry prowadziły przy stanie 16:17. W końcówce partii, mająca problemy z przyjęciem Ósemka oddała pole rywalkom i przegrała trzeciego seta 25:19. W czwartej partii gospodynie nie czekały z włączeniem drugiego biegu w końcówce seta i zaczęły budować swoją przewagę od stanu 13:13. Po kilku minutach na tablicy pojawił się wynik 21:14 dla Legionovii i przyjezdne nie znalazły już sposobu na uratowanie tego spotkania.

Porażka 1:3 w Legionowie oznacza, że Ósemka kończy sezon z wyjazdowym bilansem 5-5. W całym sezonie siatkarki Jarosława Plewińskiego legitymują się wynikiem 8 zwycięstw i 11 porażek.

PLANY ÓSEMKI

Siatkarkom Ósemki Siedlce do zakończenia drugoligowego sezonu 2020/21 pozostało już tylko jedno spotkanie. Mecz 22 kolejki z Krótką Mysiadło został zaplanowany na 20 marca w Siedlcach.

13.3.21, 16:00 – Legionowo

II liga: Legionovia Legionowo – Ósemka Siedlce 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:19)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 13. Julia Szwed, 17. Joanna Prus-Jezierska i 8. Aleksandra Jatczak (libero) oraz 10. Oliwia Pacholak, 16. Małgorzata Banasiak