niedziela, 28 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #29 Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Kolektyw Oleśnica (fotogaleria)

Rezerwy Mazovii zaczęły wiosnę od efektownego zwycięstwa 5:1. Kolektyw Oleśnica poza krótką chwilą nie miał wiele do powiedzenia.

W pierwszej połowie mińszczanie zdominowali drużynę z Oleśnicy. Rywala napoczął w 9 minucie Damian Budkiewicz, który dołożył nogę do podania Jakuba Zatorskiego. Mazovia II praktycznie nie oddawała piłki Kolektywowi. Kamil Stanisławowski i spółka skutecznie jednak bronili się. Do czasu. W 34 minucie Jakub Teodorski trafił zza pola karnego. Po drodze do siatki piłka obiła jeszcze słupek. Do przerwy było 2:0.

Tuż po przerwie debiut marzeń mógł zaliczyć Jan Proczek, ale zabrakło mu wyrachowania. Doświadczenia za to brakło mu w 53 minucie, kiedy sfaulował Stanisławowskiego na skraju własnej szesnastki. Poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. W 56 minucie powinno być 2:2, ale ani Michał Lewandowski, ani Krzysztof Karasiński nie zdołali pokonać Jakuba Sobolewskiego. W ostatnim kwadransie Mazovia II wrzuciła najwyższy bieg. Proczek odkupił winy i zabił mecz trafieniem na 3:1. W końcówce rezerwowy Janusz Nojszewski ustrzelił dublet. Ozdobą i klamrą spotkania był gol na 5:1, przy którym oszukał dwóch rywali i zmieścił piłkę strzałem z praktycznie zerowego kąta.

W następnej kolejce Mazovia II zagra w Żeliszewie z Jastrzębiem, natomiast Kolektyw podejmie MKS Małkinia.

14.03.21, 11:00 – Mińsk Mazowiecki

Keeza liga okręgowa: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Kolektyw Oleśnica 5:1 (2:0)

Bramki: Damian Budkiewicz 9, Jakub Teodorski 34, Jan Proczek 76, Janusz Nojszewski 82, 90 – Kamil Stanisławowski 53 (k)

Mazovia II: 34. Jakub Sobolewski – 8. Mateusz Witkowski (84, 16. Kacper Domański), 4. Miłosz Górski, 19. Bartosz Rudyk, 77. Jakub Zatorski – 35. Grzegorz Tomczak (77, 10. Janusz Nojszewski), 11. Mateusz Pędowski, 14. Kamil Szczęsny (79, 20. Kacper Witkowski), 7. Jakub Teodorski (88, 9. Bartłomiej Bogusz), 5. Eryk Wójcik (46, 18. Jan Proczek) – 6. Damian Budkiewicz (88, 3. Karol Grochowski)

Kolektyw: 12. Wojciech Jajszczak – 2. Kacper Adamiak, 4. Marcin Bulik, 8. Paweł Rucikowski, 9. Adrian Dzięcioł – 13. Adrian Pilich (86, 24. Mikołaj Adamiak), 5. Kamil Komar (46, 11. Krzysztof Karasiński), 10. Kamil Stanisławowski, 3. Adrian Czajka, 7. Marcin Pilich – 18. Michał Lewandowski (70, 16. Mariusz Paudyna)

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)