poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Mistrzostwa Polski w sumo z sukcesami zawodniczek WLKS

W Ropczycach rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w sumo. Trzy medale stały się udziałem zawodniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

13 i 14 marca w położonych między Dębicą a Rzeszowem Ropczycach odbyły się mistrzostwa Polski w sumo. Do rywalizacji przystąpili seniorzy, juniorzy oraz seniorki i juniorki. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział nieco ponad 200 uczestników. Na Podkarpaciu walczyły również zawodniczki reprezentujące WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Gladiator Siedlce.

Srebrny medal w kat. 70 kg wywalczyła Joanna Kobylińska. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła z kolei Klaudia Kudelska rywalizujące w kat. +75 kg. Medal numer trzy i także w kolorze brązu padł łupem Joanny Samsonowicz (kat 55 kg). Poza strefą medalową w tej kat. wagowej znalazła się Kornelia Korporowicz (piąta pozycja). Wszystkie wyżej wymienione zawodniczki to przedstawicielki WLKS.

W Ropczycach startowali także reprezentanci SKS Gladiator Siedlce. Piąte miejsce w kat. 80 kg wśród seniorek zajęła Aleksandra Kosieradzka (zero wygranych). Identycznie było w zmaganiach juniorek (kat +75 kg), w których była piąta (1 wygrana). Gladiatorka przystąpiła również do pojedynków w kat. open, gdzie została sklasyfikowana na 20 lokacie.
Ponadto siódma w kat. 50 kg (juniorki) i piąta w kat. seniorek była Gabriela Barova. Inny reprezentant Gladiatora, Przemysław Górski był piąty w kat. 100 kg i 9 w kat. open.

 

źródło: własne / sportzona; foto: Web

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;