niedziela, 14 sierpnia 2022

Nieudane zakończenie sezonu Ósemki

W ostatniej kolejce II ligi siatkówki kobiet sezonu 2020-21, Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali z Krótką Mysiadło 0:3. 

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Przed ostatnią kolejką, w środku ligowej tabeli o jak najlepszą pozycję na zakończenie sezonu walczyły trzy zespoły – Sparta Warszawa, Krótka Mysiadło i Ósemka Siedlce. Wymienione ekipy dzieliły w tabeli przed ostatnią serią gier trzy punkty i teoretycznie każda z tych drużyn miała szanse zakończyć rozgrywki na 5 miejscu. Wobec pauzującej w ostatniej kolejce Sparty, kluczowe dla tego rozstrzygnięcia miało być starcie Krótkiej Mysiadło i Ósemki. Siedlczanki przed spotkaniem dodatkowo były zmotywowane poprawieniem bardzo słabego bilansu meczów domowych i chęcią zrewanżowania się za grudniową porażkę w Mysiadle.

PRZEBIEG MECZU

W pierwszym secie siatkarki Krótkiej zaczęły budować swoją przewagę od początku tej części gry. Jedyny moment w którym wydawało się, że Ósemka może powalczyć o tego seta, był przy wyniku 17:20. Od tej chwili punkty zdobywały w pierwszym secie już tylko siatkarki przyjezdne. Drugi set przebiegał bardzo podobnie do pierwszego. Zawodniczki Ósemki najpierw zdecydowanie oddały pola rywalkom (8:17), odrobiły dużą część straty (15:18), by po chwili po raz kolejny pogrążyć się w nieskuteczności – zdobywając do końca seta już tylko dwa punty. W trzecim secie jedyny remis odnotowany był przy stanie 5:5. Chwilę później Krótka objęła przewagę i nie oddała jej już do końca spotkania. Mecz zakończył atak środkowej Mysiadła, po którym żadna z przyjmujących Ósemki nie podbiła piłki obitej po wybloku.

PLANY ÓSEMKI

Ósemka Siedlce zakończyła sezon na siódmym miejscu z 24 punktami oraz bilansem 8 zwycięstw i 12 porażek (5 zwycięstw i 5 porażek wyjazdy; 3 zwycięstwa i 7 porażek w domu). Do turniejów półinałowych o awans do I ligi awansowały dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej – AZS AWF Warszawa oraz BAS Białystok. Siedleckie siatkarki wraz z trenerem Jarosławem Plewińskim udają się na zasłużony, kilkumiesięczny odpoczynek od ligowych rozgrywek. Nowy sezon 2021/22 rozpocznie się jesienią.

 

20.03.21, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło 0:3 (17:25, 17:25, 19:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 13. Julia Szwed, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 8. Aleksandra Jatczak

Pozostałe mecze 22 kolejki:

AZS LSW Warszawa – Chemik Olsztyn 3:0
Nike Węgrów – Legionovia Legionowo 3:0 (wo)
AZS AWF Biała Podlaska – Wojskowe Warszawa 3:1
AZS AWF Warszawa – BAS Białystok 1:3
Pauza: Sparta Warszawa

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook