Przełamanie KPS. Zacięty bój w Siedlcach (fotogaleria)

Koniec złej passy KPS Siedlce. W meczu 29 kolejki I ligi podopieczni Mateusza Grabdy pokonali MCKiS Jaworzno 3:2.

Siatkarze KPS Siedlce mają ostatnio gorszy moment w I lidze. Tydzień temu niespodziewanie przegrali z BAS Białystok (2:3), czyli jedną z najsłabszych ekip w rozgrywkach. W sobotę rywalem siedlczan ponownie był zespół z dołu tabeli – MCKiS Jaworzno.

Podopieczni Grabdy za wszelką cenę chcieli przełamać złą passę i rozpocząć nową serię zwycięstw. Pierwszy set sobotniego meczu ułożył się doskonale. Gospodarze szybko uzyskali wyraźne prowadzenie, które systematycznie powiększali. Zawodnicy KPS świetnie grali w bloku, który był ich największym atutem. Zimny prysznic dla miejscowych przyszedł już kilkanaście minut później. Do stanu 17:17 drugiej partii oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Goście z Jaworzna bardzo dobrze grali w przyjęciu i wykorzystywali każdy błąd KPS (25:20). W trzecim secie początkowo drużyny trzymały się równo, ale przy zagrywkach Mateusza Kańczoka, KPS zdobył kilka punktów z rzędu (16:11). Siedlczanie poczuli krew i umiejętnie wypunktowali rywali. W trzecim secie miejscowi wygrali 25:15 i byli na najlepszej drodze do zdobycia trzech punktów.

Nic z tego. Dosyć niespodziewanie w czwartej partii KPS zaczął popełniać proste błędy. Po kilku z nich MCKiS prowadził nawet 17:10. Sygnał do odrabiania strat dał Janusz Górski (19:16), jednak przewaga gości z Jaworzna okazała się zbyt duża (25:23). Tie-break padł już łupem zespołu z Siedlec, ale zwycięstwo nie przyszło im lekko, łatwo i przyjemnie (15:13).

W zespole z Jaworzna zagrało dwóch byłych siatkarzy KPS: Maciej Polański oraz Krzysztof Bieńkowski.