XIV Zlot Orlików za nami. Kamila Stępniak ze złotym medalem (fotogaleria)

W dniach 18-21 marca w Siedlcach odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” oraz finał zawodów „Strzelanie w sieci”.

Przez trzy dni na siedleckiej strzelnicy trwała rywalizacja w XIV Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich „Zlot Orlików” oraz finale zawodów „Strzelanie w sieci”. Dla uczestników przygotowano 10 konkurencji. W zawodach brali udział strzelcy w kat. młodzika, juniora młodszego i juniora. Na siedleckiej strzelnicy zaprezentowało się ponad 170 uczestników z 30 klubów.

Jeśli chodzi o start reprezentantów SKSS Dragon Siedlce, to bardzo dobrą informacją jest to, że konkurencję karabinu pneumatycznego 60 strzałów wśród juniorek zdominowała Kamila Stępniak. Nasza zawodniczka okazała się najlepsza w klasyfikacji w dwudniowych eliminacjach. W finale również nie miała sobie równych i wywalczyła złoty medal!

Blisko medalu był Szymon Ornoch. Zawodnik startujący w konkurencji pistoletu pneumatycznego 50 strzałów (juniorzy młodsi) w eliminacjach zajął czwarte miejsce. W finałowej rozgrywce również uplasował się na czwartej pozycji.

Blisko awansu do finałów swoich konkurencji były juniorki: Alicja Rykaczewska (pistolet pneumatyczny 60 strzałów) oraz Klaudia Soszyńska (karabin pneumatyczny 60 strzałów). Obie w eliminacjach zajęły dziewiąte lokaty (w finale walczy 8 zawodniczek).

Poza tym, na piętnastym miejscu sklasyfikowano Nicolę Paczóską (karabin pneumatyczny 40 strzałów młodziczek), a dwudziesta druga była Wiktoria Skolimowska (pistolet pneumatyczny 50 strzałów juniorek młodszych).

W finale „Strzelania w sieci” w kat. młodzików piątą lokatę zajęła Nicola Paczóska (karabin pneumatyczny 40 strzałów).