wtorek, 18 czerwca 2024r.

Jakub Folwarski: Staram się być lepszym zawodnikiem

Wywiad z Jakubem Folwarskim, wychowankiem sekcji tenisa stołowego MKS Pogoń Siedlce.

Co u ciebie słychać?

A dziękuję, wszystko w porządku. Jestem zdrowy, poważne kontuzje mnie omijają. Solidnie trenuję, bo mam teraz na to czas.

Czy pandemia pokrzyżowała twoje sportowe życie?

Trochę pokrzyżowała, ponieważ od października nie zagrałem meczu ligowego. Sezon został anulowany. Następny mecz zagram dopiero w przyszłym sezonie.

Co sądzisz o tym, że obecnie w Siedlcach sekcja tenisa stołowego jest na opłotkach poważnego tenisa stołowego?

Jest to na pewno bardzo przykre. Od zawsze Siedlce słynęły z bardzo solidnych zawodników takich jak: Kasia Grzybowska, Agata Pastor, bracia Tomaszukowie, Kamil Kurowski i wielu innych. Niestety, teraz nie widzę następców.

Czy utrzymujesz kontakt z kolegami z Pogoni, która swego czasu z powodzeniem grała w I lidze?

Kontakt najbardziej utrzymuję z Tomkiem Tomaszukiem i Kamilem Kurowskim. Znamy się od najmłodszych lat i zawsze jak się spotykamy to możemy gadać i gadać, aczkolwiek na co dzień jest różnie. Wiadomo, że rozjechaliśmy się po Polsce i każdy ma swoje życie.

Czy zagraniczny etap twojej kariery to na razie koniec? Czas na polską Superligę?

Tak zdecydowanie. Za dużo wyjazdów, podróży. Zacząłem życie na walizkach przypłacać zdrowiem i wahaniami formy. Bardzo cieszę się z powrotu do kraju.

W 2020 roku miałeś okazję z powodzeniem rywalizować w mistrzostwach akademickich. Czy możesz coś więcej o tym opowiedzieć?

Zgadza się. Reprezentowałem uczelnię z Zamościa. Udało się nawet zdobyć srebrny medal, a do złota zabrakło niewiele. Bardzo fajna i przyjemna impreza. Super było spotkać się z ludźmi, z którymi nie widziałem się czasami nawet od paru lat, ponieważ trochę odciąłem się od polskiego środowiska tenisowego.

Jakie masz plany i cele na najbliższą przyszłość?

Cały czas solidnie trenuję i staram się być coraz lepszym zawodnikiem. Uczestniczę w turniejach TT Series w Częstochowie, gdzie poziom jest wysoki. Dzięki temu mam kontakt z grą na punkty i regularnie sprawdzam swoje umiejętności, a to pozwala mi ułożyć trening i dalej się rozwijać. W kwietniu planuję kolejny występ w Akademickich Mistrzostwach Polski, a na lipiec  planowane są Akademickie Igrzyska Europejskie w Belgradzie, w których chcę wystąpić. Wszyscy jednak wiedzą jaka jest sytuacja z pandemią i wszystko może się jeszcze zmienić.

 

źródło: własne; foto: Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu / TTC Fortuna Passau

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;