czwartek, 13 czerwca 2024r.

Hit Ekstraligi z udziałem Pogoni

W ostatnich latach starcia siedleckich rugbistów z łódzkimi kolegami do fachu urosły do rangi hitów Ekstraligi. Nie inaczej będzie w najbliższy weekend.

Jesienne starcie Pogoni z Master Pharmem zakończyło się remisem 18:18. Mecz był niezwykle emocjonujący, a końcowy wynik jasno wskazuje, że obie strony mogły pokusić się o zwycięstwo. Na ten moment wyżej notowani w tabeli są łodzianie (mają zaległy mecz z Ogniwem), ale najbliższe mecze mogą wiele zmienić. Warto dodać, że rugbiści z włókienniczego miasta w ostatnim czasie zmagali się z koronawirusem.

Dodatkowym smaczkiem spotkania, które zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej, będzie transmisja zrealizowana przez TVP Sport, która będzie dostępna TUTAJ. Za komentarz będą odpowiedzialni Robert Grzędowski i Kamil Zieliński.

– Sytuacja w tabeli sprawia, że dla Pogoni to mecz o pozostanie w walce o finał. Wygrana zostawi szanse i nadzieję, a porażka już raczej marzenia o finale zabije. Ale głodny gry po kilkutygodniowej przerwie Master Pharm także potrzebuje punktów jak tlenu, by nie powiększył się dystans do Skry Warszawa. Dla zawodników to presja i wymagania, ale dla nas – kibiców – zapowiedź walki o każdy centymetr boiska. Takiego meczu po prostu nie można przegapić – mówi Grzędowski.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o 14:00. Początek transmisji 10 minut wcześniej.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;