sobota, 15 czerwca 2024r.

II Bieg Ogińskiej przełożony

Planowany na 24 kwietnia II Bieg Ogińskiej, w związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną, nie odbędzie się w powyższym terminie.

Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy pod nazwą „Bieg Ogińskiej”, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce postanowiła pójść za ciosem i zorganizować drugą edycję biegu. Miał się on odbyć w sobotę 24 kwietnia nad siedleckim Zalewem Muchawka. Niestety, obowiązujące w Polsce obostrzenia związane z epidemią Covid-19, sprawiły, że bieg nie odbędzie się we wspomnianym terminie.

Poniżej przedstawiamy komunikat organizatorów:

Odkładaliśmy tę decyzję, cały czas licząc na poprawę sytuacji epidemiologicznej i poluzowanie obostrzeń. Niestety, aktualne zasady bezpieczeństwa zostały już oficjalnie przedłużone do 18 kwietnia br. Nie mówi się w ogóle o organizacji imprez sportowych w najbliższym czasie.

Dlatego też zmuszeni jesteśmy przełożyć datę Biegu Ogińskiej. Pewne jest, że nie uda się tych zawodów zorganizować 24 kwietnia. Chcemy, aby impreza odbyła się w tradycyjnej formule, na świeżym powietrzu, z biegami dla dzieci, kibicami, dekoracjami i wspólnym grillowaniem. Nie zaproponujemy Wam formuły biegu wirtualnego. Chcemy się z Wami spotkać na żywo.

Na liście startowej jest obecnie ponad setka chętnych. Na ten moment nie możemy poinformować Was o nowej dacie biegu, ponieważ sytuacja jest zbyt nieprzewidywalna. Zapewniamy, że Bieg Ogińskiej zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie, we współpracy z naszym partnerem i gospodarzem zawodów restauracją Cicha Stanica. Czy będzie to wiosna czy już początek lata, trudno stwierdzić.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich zapisanych, by poczekali z decyzją dotyczącą startu na nową datę biegu. Jeśli termin nie będzie Wam odpowiadał, zaproponujemy Wam alternatywne rozwiązania (przepisanie pakietu na inną osobę, na kolejną edycję Biegu, rezygnacja ze startu wraz ze zwrotem opłaty startowej).

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;