100 meczów na 100-lecie #36 Watra Mrozy – Czarni Węgrów (fotogaleria)

Siedlecka okręgówka wróciła do żywych po ponadmiesięcznej przerwie. Watra Mrozy wygrała 3:1 z Czarnymi Węgrów.

Obie drużyny celowały w zwycięstwo. Faworytem była wyżej notowana Watra, która chciała odkupić winy za porażkę z poprzedniej kolejki w meczu prawie na szczycie z Płomieniem Dębe Wielkie. Czarni ostatni raz grali o punkty w listopadzie ubiegłego roku…

Od początku pierwszej połowy zarysowała się przewaga Watry. W 9 minucie Marcin Kowalczyk przestrzelił zza pola karnego. Trzy minuty później Adrian Supleński zwijał się jak w ukropie po strzałach Karola Krzyżanowskiego i Łukasza Żery. W 19 minucie golkiper Czarnych był już bezradny. Jan Włodarek przytomnie podał do Filipa Kący, a ten nie mógł się pomylić przy strzale z kilku metrów. Węgrowianie odpowiedzieli dosyć szybko, ale i przypadkowo. W 23 minucie Łukasz Supleński podał do Patryka Niemyjskieego, a ten przelobował zaskoczonego Wojciecha Szelągowskiego. Po pół godzinie gry z niewielkim okładem Czarni domagali się karnego, a po chwili gra przeniosła się pod drugą bramkę. Filip Kąca w ostatniej chwili został powstrzymany. Do przerwy było 1:1.

Pierwsze minuty po przerwie nie obfitowały w ciekawe sytuacje. Po godzinie gry Krzyżanowski groźnie uderzał nad bramką Adriana Supleńskiego. Watra przycisnęła w ostatnim kwadransie. Najpierw dublet skompletował Filip Kąca, który niemal skopiował swoje pierwsze trafienie, z tą różnicę, że tym razem dogrywał mu rezerwowy Paweł Malka. Później dwukrotnie było groźnie po wrzutkach Marcina Kowalczyka z rzutów rożnych. Ostatnie słowo należało do Adriana Kosyla, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i zanotował asystę przy trafieniu Bartka Mrozika na 3:1.

W następnej kolejce Watra zagra w Hucie Mińskiej z Fenixem Siennica, zaś Czarnych czeka wyjazd do Miastkowa Kościelnego.

21.04.21, 17:00 – Mrozy

Keeza liga okręgowa: Watra Mrozy – Czarni Węgrów 3:1 (1:1)

Bramki: Filip Kąca 19, 74, Bartek Mrozik 87 – Patryk Niemyjski 23

Watra: 95. Wojciech Szelągowski – 2. Łukasz Żera (64, 15. Paweł Malka), 19. Paweł Bieniak, 3. Adrian Kosyl, 23. Hubert Kąca – 11. Jan Włodarek (82, 20. Remigiusz Jaworowski), 6. Bartosz Osiński (67, 7. Jakub Rastawicki), 8. Łukasz Paciorek, 17. Karol Krzyżanowski, 4. Marcin Kowalczyk – 9. Filip Kąca (87, 14. Bartek Mrozik)

Czarni: 99. Adrian Supleński – 2. Tomasz Żurawiński, 5. Michał Sakowski (87, 16. Leszek Płocharczyk), 3. Paweł Żurawiński (75, 17. Mateusz Rudaś), 7. Radosław Replin – 21. Patryk Kąkol (64, 14. Kamil Kowalczyk), 18. Przemysław Ryczkowski, 8. Łukasz Supleński, 11. Patryk Niemyjski, 13. Kamil Walas – 9. Rafał Komosa (46, 19. Dawid Sałasiński)

Żółta kartka: Karol Krzyżanowski 83

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)