100 meczów na 100-lecie #37 ŁDK Łosice – Jutrzenka Cegłów (fotogaleria)

172 dni czekali sympatycy regionalnej piłki na wznowienie rozgrywek siedleckiej klasy A. Powrót z futbolowej kwarantanny okazał się udany dla zespołu ŁDK Łosice, który pokonał na swoim obiekcie Jutrzenkę Cegłów 5:2.

Oba zespoły mierzące się w środowe popołudnie w Łosicach, rozpoczęły wiosenne zmagania w klasie A z zupełnie innymi celami. ŁDK wciąż marzy o włączeniu się do gry o siedlecką ligę okręgową. Jutrzenka Cegłów czyni starania w stronę utrzymania na obecnym poziomie rozgrywkowym.

Na początku spotkania aktywniejsi byli gospodarze, którzy jednak atakowali bez przekonania. Końcówka pierwszej połowy należała do Jutrzenki, która od 30 minuty rozgościła się w najlepsze na połowie gospodarzy. W 31 minucie bramkę strzelił Kamil Suchecki, lecz sędzia Cezary Anusiewicz nie uznał trafienia, ponieważ pomocnik Jutrzenki w tej sytuacji faulował obrońcę ŁDK. Pierwszy cios w tym spotkaniu zadali przyjezdni z Cegłowa. W 41 minucie Mariusz Szupiluk faulował w polu karnym Michała Wadasa. Z jedenastu metrów Piotra Jaszczuka bezproblemowo pokonał Michał Branicki.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczęła Jutrzenka Cegłów. Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Piotr Filipiec, a ładnym uderzeniem popisał się Michał Rutkowski, który dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, kiedy przy pozornie niegroźnym ataku łosiczan fatalnie interweniował Jerzy Kowalczyk, pokonując swojego bramkarza. Zaledwie minutę później, na odważny strzał z ok. 30 metrów zdecydował się Jakub Głuchowski. Strzegący bramki Jutrzenki Kamil Zawadka był w tej sytuacji bezradny i remis 2:2 stał się faktem. Prowadzenie zespołowi ŁDK dał Łukasz Naumiuk, który wykończył akcję posiłkując się podaniem Pawła Bartoszuka. Czołowy strzelec siedleckiej klasy-A podwyższył wynik po raz kolejny w 76 minucie, asystował mu Cezary Chraszcz. Wynik ustalił Bartoszuk, który trafił po dwójkowej akcji z rezerwowym Mateuszem Koziołem. Dzięki zwycięstwie z Jutrzenką i remisowi w równolegle rozegranym spotkaniu w Jadowie, gdzie Rywal Ruchna zremisował z Wichrem Sadowne – łosiczanie wskoczyli na 3 miejsce w tabeli.

Następna kolejka siedleckiej klasy A rozegrana zostanie w niedzielę 25 kwietnia. ŁDK zagra na własnym boisku z zespołem ULKS Gołąbek, natomiast Jutrzenkę czeka wyjazd do Latowicza na mecz z tamtejszą Olimpią.

21.04.21, 17:00 – Łosice

Keeza klasa A: ŁDK Łosice – Jutrzenka Cegłów 5:2 (0:1)

Bramki: Jerzy Kowalczyk 52 sam, Jakub Głuchowski 53, Łukasz Naumiuk 59, 76, Paweł Bartoszuk 83 – Michał Branicki 41, Michał Rutkowski 50

ŁDK: 12. Piotr Jaszczuk (46, 1. Bartłomiej Radziwonka) – 16. Daniel Żek (46, 19. Artur Chraszcz), 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski (83, 10. Mateusz Kozioł) – 11. Kacper Wyrzykowski (69, 14. Mateusz Horbowicz), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk, 4. Paweł Bartoszuk, 21. Cezary Chraszcz – 9. Maciej Szpura

Jutrzenka: 1. Kamil Zawadka – 21. Rafał Walas, 6. Marcin Lisiecki, 4. Jerzy Kowalczyk, 18. Piotr Sikorski (84, 69. Krzysztof Wąsowski) – 17. Michał Rutkowski, 9. Piotr Filipiec, 8. Adam Siwiński (74, 24. Michał Przybiński), 2. Kamil Suchecki – 7. Michał Branicki, 13. Michał Wadas

Żółte kartki: Daniel Żek 24, Artur Chraszcz 48, Jakub Głuchowski 58, Mariusz Szupiluk 73 – Michał Rutkowski 57, Piotr Filipiec 67

Sędzia: Cezary Anusiewicz (siedlce)