czwartek, 20 czerwca 2024r.

Sumici opanowali Nowe Iganie (fotogaleria)

Hala sportowa Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach na kilka godzin przerodziła się w dohyo, czyli miejsce zmagań sumitów. To było możliwe dzięki organizacji przez WLKS Pucharu Polski kadetek i kadetów, juniorek i juniorów.

Zarząd WLKS serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji Pucharu Polski wójtowy gminy Siedlce Henrykowi Brodowskiemu, staroście Karolowi Tchórzewskiemu oraz dyrektor ZO w Nowych Iganiach, Marii Harke. W bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniu imprezy sportowej pomogli również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach oraz sponsorzy.

Tyle tytułem wstępu. Jak przebiegała rywalizacja? Była zacięta, widowiskowa i przepełniona ambicji. Złote medale w kategoriach +70 kg i open wywalczyła kadetka Wiktora Udenyi. W jej ślady poszedł, złotym szlakiem, podążyli juniorzy: Bartłomiej Nowakowski (kat. 75 kg) oraz Joanna Samsonowicz (kat. 55 kg).

Nowakowski był również trzeci w kat. 65 kg. Juniorka Joanna Kobylińska sięgnęła po srebro w kat. 70 kg. Trzeci był Filip Walczak (kat. 55 kg) w rywalizacji juniorskiej. W kat. 100 kg o brązowy krążek postarał się Bartosz Skłodowski.

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt (kadetek i juniorek) WLKS był trzeci. Z kolei wśród chłopców został sklasyfikowany na miejscach 7-8.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;