100 meczów na 100-lecie #41 Tęcza Korczew – ŁDK Łosice

W meczu 19 kolejki Keeza klasy A – Tęcza Korczew pokonała na swoim obiekcie ŁDK Łosice 3:2.

Otoczka derbowego starcie dwóch najbardziej położonych na wschodzie organizacji piłkarskich w województwie mazowieckim zdecydowanie odbiegała od wymarzonej. Mimo majówkowego terminu, podczas spotkania dominowała pogoda typowo jesienna – z przewagą deszczu i wiatru. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, na zmodernizowanym obiekcie w Korczewie, mecz rozegrano bez udziału publiczności.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła obu zespołom na zmaganiu się z przeciwnikiem w postaci rzęsistego deszczu. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, nieliczne dogodne okazje wynikały najczęściej z błędów przeciwnika. Najbliższy strzelenia bramki był w tej części spotkania Bartosz Kryszczuk, jednak wypożyczony z Pogoni Siedlce zawodnik kilkukrotnie przestrzelił w dogodnych sytuacjach.

W drugiej połowie emocje na dobre rozpoczęły się od bramki Kacpra Wyrzykowskiego, który w 66 minucie wykorzystał prostopadłe podanie Macieja Szpury i korzystając ze swojej szybkości bez problemu rozmontował defensywę gospodarzy. W 82 minucie doszło do wyrównania. Jakub Głuchowski bezpardonowo potraktował w polu karnym Pawła Kruka i sędzia główny Krzysztof Borkowski wskazał na wapno. Z jedenastego metra nie pomylił się Kacper Chwedoruk. Zaledwie minutę później nastąpiła odpowiedź przyjezdnych. Szpura strzelił głową z dośrodkowania Igora Kowaluka i łosiczanie prowadzili w tym momencie 2:1. Gospodarze ruszyli do ataku. Po jednym z wielu stałych fragmentów, piłkę wstrzeloną w pole karne ŁDK przez Kruka, dobił Kryszczuk. Decydujący cios gospodarze zadali w doliczonym czasie gry. Znakomicie rozegraną w przewadze kontrę, skutecznie wykończył z najbliższej odległości Bartosz Kryszczuk.

Następną porcją meczów w siedleckiej Keeza klasie A, będzie środowa seria gier, rozegrana 5 maja w ramach zaległej 15 kolejki. ŁDK Łosice zmierzy się o 16:30 w Krzymoszach z tamtejszym Grodziskiem. Tęcza Korczew zagra o 17:30 na własnym boisku z Olimpią Latowicz.

2.05.21, 17:00 – Korczew

Keeza klasa A: Tęcza Korczew – ŁDK Łosice 3:2 (0:0)

Bramki: Kacper Chwedoruk 82 (k), Bartosz Kryszczuk 89, 90 – Kacper Wyrzykowski 66, Maciej Szpura 83

Tęcza: 12. Kamil Lewczuk – 14. Paweł Stańczewski, 19. Przemysław Radziwonka, 27. Paweł Kalinowski, 4. Patryk Głozak – 8. Paweł Sawtyruk, 2. Jakub Jarmoch (57, 26. Adrian Skolimowski), 10. Paweł Kruk, 3. Cezary Pykacz (82, 22. Piotr Jurczak) – 20. Bartosz Kryszczuk, 11. Kacper Chwedoruk

ŁDK: 1. Bartomiej Radziwonka – 22. Kajetan Rosiak, 3. Dominik Marczewski (72, 2. Igor Kowaluk), 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski – 21. Cezary Chraszcz, 4. Paweł Bartoszuk, 31. Łukasz Naumiuk, 8. Dawid Ułasiuk, 11. Kacper Wyrzykowski – 9. Maciej Szpura

Żółte kartki: Przemysław Radziwonka 73 – Maciej Szpura 86

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)