100 meczów na 100-lecie #44 Naprzód Skórzec – Płomień Dębe Wielkie (fotogaleria)

W meczu na szczycie siedleckiej okręgówki Naprzód Skórzec wygrał 3:0 z Płomieniem Dębe Wielkie.

W Skórcu doszło do starcia dwóch niepokonanych drużyn w wiosennej części sezonu. Faworytem był Naprzód, który nie zwykł przegrywać w bieżącym sezonie. Płomień musiał sobie radzić bez Piotra Kardasa, który w efekcie ekscesów przy okazji spotkania z Orłem Unin musiał oglądać zmagania z trybun. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego mieli trochę problemów, ale tylko w pierwszej połowie. Aktywny po stronie Płomienia był Daniel Matwiejczyk, jednak Paweł Krawczyk pozostał niepokonany. W 25 minucie Naprzód powinien objąć prowadzenie, ale opatrzność była po stronie gości z powiatu mińskiego. Do przerwy było 0:0.

W 50 minucie po faulu na Sebastianie Krasuskim sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Aleksander Woźnica, jednak jego intencje wyczuł Kacper Winiarek. Środkowy obrońca Naprzodu od razu poprawił się. Po godzinie gry groźnie uderzał Patryk Skrzypek, ale bramkarz Płomienia popisał się efektowną robinsonadą. W końcówce Naprzód wypunktował rywali. W 83 minucie Maciej Chmielewski celnie główkował po centrze Tomasza Kacprzaka z rzutu rożnego, a trzy minuty później rezerwowy Krystian Zbieć wślizgiem sfinalizował dośrodkowanie lewego obrońcy gospodarzy. Po wygranej 3:0 Naprzód jest jedną nogą w IV lidze.

22 maja o 17:30 Naprzód zagra w Węgrowie z Czarnymi, zaś Płomień podejmie w Rudzie Poloneza Mordy.

16.05.21, 17:00 – Skórzec

Keeza liga okręgowa: Naprzód Skórzec – Płomień Dębe Wielkie 3:0 (0:0)

Bramki: Aleksander Woźnica 50, Maciej Chmielewski 83, Krystian Zbieć 86

Naprzód: 1. Paweł Krawczyk – 22. Maciej Chmielewski, 93. Aleksander Woźnica, 5. Patryk Szachnowski, 4. Tomasz Kacprzak – 7. Sebastian Krasuski, 6. Patryk Sierociuk (60, 10. Mateusz Kafara), 19. Damian Chłopek, 11. Patryk Skrzypek (75, 20. Krystian Zbieć), 69. Jakub Pawlik (85, 15. Aleksander Kacprzak) – 8. Michał Filipek (70, 16. Kacper Pawlik)

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 80. Paweł Kowalski (75, 22. Kacper Cacko), 5. Bartosz Suski, 27. Marcin Świstak, 16. Jan Laskowski, 23. Maciej Laskowski – 17. Bartłomiej Woś, 12. Wiktor Antolak, 53. Mateusz Malesa (65, 2. Kacper Pyrek), 10. Daniel Matwiejczyk – 7. Grzegorz Siporski (46, 21. Krystian Rogala)

Żółte kartki: Patryk Sierociuk 55, Michał Filipek 65, Patryk Szachnowski 75 – Bartosz Suski 45+1, Daniel Matwiejczyk 70, Krystian Rogala 81

Sędzia: Michał Skolimowski (Siedlce)