wtorek, 29 listopada 2022

Siedleccy narciarze w kadrach narodowych na sezon 2021-22

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2021-22. W kadrze biegaczy narciarskich znaleźli się dwaj reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

Na początku maja Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego opublikował skład kadr narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie.

Nas najbardziej interesowała kadra biegaczy narciarskich, bowiem od kilku lat mamy w niej siedleckie akcenty. Od dawna w kadrze A jest Maciej Staręga i w sezonie 2021-22 także go nie zabraknie. W kadrze młodzieżowej mix „zadomowił się” także Piotr Sobiczewski, który kolejny raz uzyskał uznanie w oczach trenerów.

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:

  • Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  • Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kukuczka – MKS Istebna
  • Hanna Popko – UKS Hubal Białystok
  • Eliza Rucka* – KS AZS AWF Katowice

*Zawodniczka Eliza Rucka przejdzie badania lekarskie i po akceptacji pozostanie w grupie

Sztab szkoleniowy:

  • Martin Bajcicak – trener główny
  • Mateusz Chowaniak – asystent trenera głównego
  • Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
  • Jaan Alvela – serwisant
  • Meelis Aasla – serwisant
  • Peep Koidu – serwisant
  • Vacat – serwisant

Osoby współpracujące:

  • Łukasz Tota – fizjolog
  • Stanisław Szymanik – lekarz grupy, ortopeda
  • Szymon Fornagiel – hematolog

 

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka

Zawodnicy rezerwowi:

  • Kacper Antolec – KS AZS AWF Katowice*
  • Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice*

*zawodnicy mogą zostać wprowadzeni do grupy późną jesienią po spełnieniu kryteriów sportowych

Sztab szkoleniowy:

  • Lukas Bauer – trener główny
  • Kamil Fundanicz – asystent trenera głównego
  • Andrzej Michałek – asystent trenera głównego, szef serwisu
  • Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
  • Paweł Fundanicz – serwisant
  • Piotr Pilch – serwisant
  • Bartłomiej Rucki – serwisant

Osoby współpracujące:

  • Stanisław Szymanik – lekarz grupy, ortopeda
  • Szymon Fornagiel – hematolog

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix

Zawodnicy:

  • Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  • Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  • Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  • Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Piotr Jarecki – KS Speed Jasło
  • Adrian Kiełbasa – LKS Erion Ptaszkowa

Zawodniczki:

  • Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Oliwia Buśko – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  • Weronika Jarecka – LKS Klimczok Bystra
  • Kinga Mareczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Sztab szkoleniowy:

  • Jan Antolec – trener główny
  • Dawid Bril – asystent trenera głównego
  • Mikołaj Michałek – serwisant

Osoby współpracujące:

  • Marcin Rzeszótko – trener SMS Zakopane
  • Wojciech Suchwałko – trenera SMS Zakopane
  • Krzysztof Wańczyk – trener SMS Szczyrk
  • Stanisław Szymanik – lekarz grupy, ortopeda
  • Szymon Fornagiel – hematolog
  • Aleksandra Pięta – dietetyk

 

źródło: własne / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

f