Wysoka wygrana w Jarocinie (wideo)

Rugbiści z Siedlec wywieźli pięć punktów z Jarocina.

– Jeżeli utrzymamy formę z meczu z Ogniwem to mamy szansę wygrać wszystkie mecze do końca – mówił po spotkaniu z sopocianami trener Andrzej Kozak. Pierwszą okazją do sprawdzenia tych przewidywań było wyjazdowe starcie z outsiderem z Jarocina.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego za kilkuletnią grę w barwach Pogoni został wyróżniony Daniel Trybus, który po raz pierwszy miał okazję zagrać w nowym zespole przeciw siedleckiej piętnastce.

Pogoniści potrzebowali niepełnych pięciu minut, aby zanotować premierowe przyłożenie. Jego autorem był Krystian Adamiak. Kolejne punkty były dopisywane do konta siedlczan dosyć regularnie – w 5-minutowych odstępach. Najskuteczniejszy po stronie Pogoni był Przemysław Rajewski, który uzbierał 12 punktów. Do przerwy podopieczni Andrzeja Kozaka prowadzili 38:0.

Druga połowa zaczęła się od przyłożenia gospodarzy. Premierowe punkty Sparty nie mogły jednak odmienić oblicza jednostronnego spotkania. Beniaminek z Jarocina prezentował się ciut lepiej na tle pewnych swego Pogonistów, ale nie stać go było na nic więcej niż dwa przyłożenia. Ostatecznie siedlczanie wygrali 48:12.