wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Sukcesy w paralekkoatletycznych mistrzostwach Polski

W dniach 14-16 maja na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbyły się 49 Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych. W zawodach brali udział reprezentanci IKS Siedlce, SSON Start Siedlce i MKS Pogoń Siedlce.

IKS Siedlce w Bydgoszczy reprezentowali: Katarzyna Piekart, Małgorzata Mućka, Julia Wojtczuk, Julia Chodowiec, Kamila Kusznieruk, Paulina Pochopień , Michał Wiśniewski, Daniel Bońkowski i Dariusz Osiński. Medal brązowy w swojej koronnej konkurencji – biegu na 100 m wywalczyła Julia Wojtczuk. Swoją formę potwierdzili Katarzyna Piekart – złoto w rzucie oszczepem, i Dariusz Osiński – srebro w rzucie oszczepem, otrzymując jednocześnie nominacje na Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 1-5 czerwca w Bydgoszczy.

W mistrzostwach sukces odniósł także Sylwester Jaciuk. Zawodnik Pogoni Siedlce zdobył srebrny medal w biegu na 1500 m i brązowy na dystansie 800 m.

W Bydgoszczy nie mogło zabraknąć przedstawicieli SSON Start Siedlce. 2 brązowe medale wywalczył Marcin Ruciński – w rzucie oszczepem i dyskiem. Srebro w biegu na 100 m i brąz na 200 m zdobyła natomiast Paulina Cisłak. Trenerem Startu jest Andrzej Matwiejczuk.