Patrycja Gil wicemistrzynią Europy (wideo)

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) została wicemistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Areną zmagań było Skopje.

Podopieczna Sebastiana Pawlaka rywalizowała w kat. 57 kg. Zmagania w MME rozpoczęła od ćwierćfinału, w którym przyszło jej się zmierzyć z Białorusinką Hanną Vaher. Po zaciętym pojedynku Gil wygrała 2:1. Nadspodziewanie gładko reprezentantka WLKS poradziła sobie w półfinale z Othelią Hoeie. Norweżka nie miała wiele do powiedzenia i przegrała 0:8. Tym samym Gil zameldowała się w finale, gdzie czekała medalistka wielu imprez najwyższej rangi – Ukrainka Alina Akobija.

Faworyzowana Akobija ruszyła do ofensywy od pierwszej minuty finałowej walki. Po trzech minutach było 6:0 dla Ukrainki. Druga połowa walki była bardziej wyrównana, jednak Akobija kontrolowała sytuację. Gil przegrała 0:8, ale wywalczyła srebrny krążek.