100 meczów na 100-lecie #47 Naprzód Skórzec – Mazovia II Mińsk Mazowiecki

Naprzód Skórzec zrobił kolejny krok w kierunku IV ligi. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego wygrali 3:1 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki.

Lider siedleckiej okręgówki przeważał od pierwszych minut. W 5 minucie dobrą sytuację miał Patryk Skrzypek, jednak Jakub Sobolewski stanął na wysokości zadania. Mazovia II odpowiedziała niecelnym strzałem Dawida Mazanki zza pola karnego. W 14 minucie golkiper mińszczan pewnie interweniował po uderzeniu Aleksandra Woźnicy z dystansu. Kolejnych dogodnych szans nie wykorzystali Damian Chłopek i Skrzypek. W 30 minucie Naprzód udokumentował przewagę. Chłopek celnie główkował po centrze Tomasza Kacprzaka z rzutu rożnego. W 38 minucie asystent trafił bezpośrednio z narożnika boiska. Źle w tej sytuacji zachował się Sobolewski. Do przerwy mogło być 3:0, ale golkiper mińszczan jakimś cudem obronił strzał Patryka Sierociuka z kilku metrów. Rezerwy Mazy odpowiedziały w końcówce. Grzegorz Tomczak oddał zaskakujący dla wszystkich strzał – tak obserwatorów spotkania, jak i stojącego w bramce gospodarzy Marcina Adamiaka.

Druga połowa była mniej interesująca. W 62 minucie Chłopek znalazł lukę w defensywie gości i ustalił wynik spotkania. Kilka chwil później po rzucie rożnym bliski gola na 4:1 był Woźnica. W końcówce ożywili się mińszczanie. W 73 minucie Adamiak poradził sobie ze strzałem Damiana Budkiewicza z rzutu wolnego. Końcówka spotkania mogła być nerwowa gdyby nie interwencja golkipera Naprzodu w sytuacji jeden na jednego. W 85 minucie Bartłomiej Bogusz nie trafił w wymarzonej sytuacji.

30 maja o 11:00 Mazovia II podejmie Poloneza Mordy. Cztery godzinie rozpocznie się spotkanie MKS Małkinia z Naprzodem.

26.05.21, 17:00 – Skórzec

Keeza liga okręgowa: Naprzód Skórzec – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 3:1 (2:1)

Bramki: Damian Chłopek 30, 62, Tomasz Kacprzak 38 – Grzegorz Tomczak 44

Naprzód: 99. Marcin Adamiak – 22, 2. Radosław Całka, 3. Aleksander Woźnica, 4. Tomasz Kacprzak (85, 13. Jakub Ostrowski) – 7. Sebastian Krasuski, 6. Patryk Sierociuk, 19. Damian Chłopek, 11. Patryk Skrzypek (61, 10. Mateusz Kafara), 14. Karol Chojecki (76, 15. Aleksander Kacprzak) – 8. Michał Filipek (61, 16. Kacper Pawlik)

Mazovia: 34. Jakub Sobolewski – 5. Michał Rozbiewski, 6. Mateusz Pędowski, 4. Miłosz Górski, 18. Bartosz Rudyk – 11. Mateusz Witkowski (46, 77. Bartłomiej Bogusz), 14. Kamil Szczęsny (46, 13. Kacper Witkowski), 3. Grzegorz Tomczak (46, 7. Eryk Wójcik), 10. Damian Budkiewicz, 20. Jan Proczek (83, 35. Bartosz Antosiewicz) – 9. Dawid Mazanka (69, 21. Karol Grochowski)

Żółta kartka: Michał Rozbiewski 52

Sędzia: Cezary Anusiewicz (Siedlce)