czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Medal studentki UPH w Akademickich Mistrzostwach Polski

Studentka UPH Siedlce Martyna Lewandowska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż w Akademickich Mistrzostwach Polski.

W dniach 20-23 maja w Bielsko-Białej zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Wspaniały sukces odniosła Martyna Lewandowska.

Studentka pielęgniarstwa na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach osiągając wynik 164 cm zajęła w kwalifikacjach pierwsze miejsce „ex aequo” z 3 innymi zawodniczkami. Mimo bardzo słabych warunków pogodowych i kilkukrotnych zmian godziny startu zawodniczka utrzymała koncentrację i osiągnęła w finale wspaniały wynik (170 cm). Dało to jej srebrny medal! Jest to największy sukces w lekkiej atletyce od 11 lat uzyskany przez reprezentantkę siedleckiej Uczelni.  Lewandowska startowała również w rzucie oszczepem. W tej konkurencji uplasowała się na 15 pozycji w klasyfikacji ogólnej, zaś na pierwszej w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

Studentka logistyki niestacjonarnej Małgorzata Kierczuk zajęła 8 miejsce w typach uczelni w biegu na dystansie 100m uzyskując czas 14.65.

Ostatni tak spektakularny sukces miał miejsce w czerwcu 2010 roku, kiedy to w Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentacja siedleckiej Uczelni zdobyła aż 13 medali. Wówczas medale dla AZS zdobyli: Monika Wiśniowska – 2 złote, 1 srebrny; Łukasz Mianowicz – 2 złote, 1 srebrny; Łukasz Prokopczuk – 1 srebrny, 1 brązowy; Monika Flis – 1 srebrny, 1 brązowy; Martyna Sieczkowska – 1 złoty; sztafeta 4 x 400 m K (Paradowska, Pustoła, Wiśniowska, Flis) – 2 srebrne.
W tym samym roku w kwietniu drużyna kobieca zdobyła srebro w biegach przełajowych. Zespół w składzie: Monika Wiśniowska, Monika Flis, Beata Pustoła, Paulina Paradowska, Monika Bojarczuk i Anna Szyszka, wywalczył wicemistrzostwo kraju, ustępując minimalnie jedynie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

źródło i foto: uph.edu.pl (Ewelina Gutkowska-Wyrzykowska)