Zapaśnicze sukcesy juniorów WLKS w Teresinie

Dobre wiadomości napłynęły z Teresina, gdzie w mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym, reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie trzykrotnie stawali na podium.

Przez dwa dni (28-29 maja) w Teresinie odbywały się mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym. Na starcie stanęło 157 młodych zawodników reprezentujących 57 krajowych klubów.

WLKS Siedlce-Nowe Iganie na mistrzostwa delegował pięciu zapaśników. Trzech z nich wywalczyło medale. Tytuł wicemistrza kraju uzyskał Patryk Kostrzewski rywalizujący w kat. 74 kg.

Z brązowych medali cieszyli się: Dominik Żuraw (kat. 86 kg)

oraz Magomed Said Makhamud Dzauthanor (kat. 57 kg).

Trzeba przyznać, że siedlczanie nie mieli lekkiej przeprawy zważywszy, że ich kategorie wagowe były licznie obsadzone (po 14-17 zawodników). Tym bardziej należą im się słowa pochwały!

Nie udał się w Teresinie występ Sebastianowi Pielacińskiemu i Adrianowi Gorczycy startującym w kat. 70 kg. Obaj zostali sklasyfikowani w połowie stawki (Sebastian na szesnastym, a Adrian na siedemnastym miejscu).

W klasyfikacji drużynowej WLKS został sklasyfikowany na wysokim ósmym miejscu na 57 zespołów.

źródło: własne / sportzona; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie