poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Kolejny sukces Martyny Dołęgi (fotogaleria)

Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) okazała się najlepsza w klasyfikacji Sinclaira w mistrzostwach województwa mazowieckiego do 17 lat.

Mistrzostwa, które odbyły się 29 maja w Siedlcach, były poświęcone pamięci Zygmunta Klepackiego. Wieloletni trener podnoszenia ciężarów i prezes UOLKA Ostrów Mazowiecka zmarł 1 marca ubiegłego roku. Za życia regularnie gościł ze swoimi podopiecznymi na zawodach organizowanych przez WLKS.

W rywalizacji juniorów reprezentanci WLKS zgarnęli dwa złote medale. Postarali się to Kamil Tomczak (kat. 73 kg) oraz Bartłomiej Pazura (kat. 81 kg). Dziewięć kilogramów do brązowego krążka zabrakło Antoniemu Głaszczce w kat. 96 kg.

Spośród juniorów WLKS najwyżej w klasyfikacji Sinclaira był Pazura – 10 z wynikiem 232,258. Wygrał Mateusz Ambroziak (301,426) z UOLKA.

Wśród juniorek równych nie miała sobie Martyna Dołęga, która uzbierała 210,825 pkt. Piąta była jej klubowa koleżanka Olga Komorowska – 153,278.

Obie wspomniane zawodniczki wywalczyły złote medale – odpowiednio w kategoriach 76 kg i 81 kg. To nie koniec zbiorów juniorek WLKS. Medale wywalczyły także: Hasmik Simonyan (srebro w kat. 49 kg), Elina Simonyan (brąz w kat. 59 kg), Ewelina Obłoza (srebro w kat. 71 kg), Weronika Nowak (srebro w kat. 81 kg) oraz Julia Sawicka (srebro w kat. +81 kg).

W klasyfikacji zespołowej WLKS tylko o punkcik ustąpił Mazovii Ciechanów.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;