niedziela, 14 lipca 2024r.

Powiew optymizmu znad morza. Sukces sztangistek WLKS w Gdańsku

Kobieca reprezentacja WLKS Siedlce-Nowe Iganie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorskich mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, okraszając ten sukces kilkoma medalami.

4 czerwca w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Pierwszego dnia rywalizacji do zmagań przystąpiły panie – 75 sztangistek z 27 klubów. Były wśród nich reprezentantki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Występ podopiecznych Marcina Dołęgi i Dawida Fertykowskiego okazał się bardzo owocny. Oprócz kilku indywidualnych sukcesów, doszło drugie miejsce w klasyfikacji klubowej!

Nie zawiodła Klaudia Celińska-Mysław. Najmłodsza w gronie startujących w kat. 49 kg okazała się najlepsza w rwaniu (60 kg) i w podrzucie (76 kg). Przełożyło się to na wynik 136 kg  dwuboju i trzy medale: jeden za dwubój i dwa „małe” za oba boje.
W tej samej wadze walczyła Karolina Miszczak. Mimo ambitnej postawy nie udało jej się wywalczyć medalu. Uzyskała 122 kg w dwuboju (57+65) i uplasowała się na nielubianym przez sportowców czwartym miejscu.

Z wicemistrzowskim tytułem z Gdańska wróciła Dominika Misterska-Zasowska, przygotowująca formę na mistrzostwa Polski masters. Multimedalistka Polski osiągnęła w kat. 55 kg rezultat 153 kg w dwuboju. 70 kg w rwaniu i 83 kg w podrzucie wystarczyło na brązowy i srebrny medal w poszczególnym boju.

Duży sukces w seniorskich mistrzostwach osiągnęła 16-letnia Martyna Dołęga. Wielokrotna rekordzistka kraju w kat. U-15, może pochwalić się seniorskim medalem. Martyna osiągnęła 181 kg (80+101) w kat. 76 kg i pewnie sięgnęła po brązowy krążek w dwuboju oraz „małe” brązowe krążki za rwanie i podrzut.

Ostatnia ze sztangistek WLKS, Angelika Bednarz (kat. 87 kg) nie osiągnęła zgłaszanego wyniku i musiała obejść się smakiem, zajmując piątą lokatę. Jej rezultat to 163 kg w dwuboju (78+85).

Punkty zdobyte przez wszystkie sztangistki WLKS w mistrzostwach Polski ały drugą lokatę w klasyfikacji klubowej!

WYNIKI

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

źródło: własne / PZPC; foto: PZPC

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;