czwartek, 25 lipca 2024r.

Zwycięstwo Mateusza Pasiaka w Kaliszu

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Siedlcach i jednocześnie zawodnik Gladiatora Siedlce, Mateusz Pasiak wywalczył złoty medal w zawodach Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu.

W dniach 18-20 czerwca na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu odbyły się zawody Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Do zawodów przystąpiło prawie 170 zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu oraz Polski Związek Kickboxingu.

Oprócz żołnierzy w Kaliszu stawili się zawodnicy reprezentujący m.in. Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Policję czy Państwową Straż Pożarną. Wśród startujących był funkcjonariusz Zakładu Karnego w Siedlcach, szer. Mateusz Pasiak. Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy Gladiatora Siedlce, startując w kat. 86 kg w formule K-1 okazał się najlepszy w gronie seniorów.


Szer. Mateusz Pasiak pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. Ma w swoim dorobku kilka medali. W 2018 roku wywalczył tytuł mistrza Polski w kickboxingu w Starachowicach na zasadach Oriental Rules w kategorii 86 kg, w 2019 roku był trzeci w mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w kategorii K1 Rules (senior, 86 kg), w marcu 2020 roku zajął najwyższe miejsce na podium w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, we wrześniu 2020 roku w Krynicy-Zdrój uplasował się na 3 miejscu w kategorii K-1 Rules (Senior, 86 kg) podczas mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, natomiast w październiku 2020 roku w Ełku wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Polski K1 Rules (Senior, 86 kg) i powołanie do kadry narodowej formuły K1 (86 kg). Rok 2020 Mateusz zakończył zdobyciem tytułu mistrza Polski w kickboxingu formuły Oriental Rules (Senior, 86 kg) podczas Otwartych Mistrzostw Polski Oriental Kickboxing Juniorów i Seniorów zorganizowanych w Siedlcach.

źródło: własne / pzkickboxing.pl / sw.gov.pl; foto: sw.gov.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;