czwartek, 13 czerwca 2024r.

Siedleckie akcenty w podsumowaniu narciarskiego Pucharu Grupy Azoty

W niedzielę, 20 czerwca w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Pucharu Grupy Azoty, który rozgrywany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.Nie zabrakło w nim siedleckich akcentów.

20 czerwca nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki, ich trenerzy, a także najlepsze drużyny klasyfikacji klubowej 3 edycji Pucharu Grupy Azoty.

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich realizowany jest od 2010 roku, a od sezonu zimowego 2018/2019 cykl tych zawodów odbywa się w ramach Pucharu Grupy Azoty. Głównym Partnerem Programu jest Grupa Azoty, która od wielu lat jest także Głównym Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego oraz Strategicznym Partnerem Polskiego Narciarstwa Biegowego.

Minionej zimy uczestnicy Programu rywalizowali w pięciu edycjach. Inauguracja sezonu, druga oraz trzecia edycja odbyły się na trasach COS OPO Zakopane. Czwarta edycja rozegrana została w Tomaszowie Lubelskim, a gospodarzem finałowych zawodów były Ustrzyki Dolne.

Laureatki i laureaci III edycji Pucharu Grupy Azoty 2021

Dziewczynka

  1. Kamila Haratyk – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (690 pkt.)
  2. Martyna Mańdok – LKS Klimczok Bystra (640 pkt.)
  3. Klaudia Radomyska – UKS Rawa Siedlce (567 pkt.)
  4. Olga Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (425 pkt.)
  5. Julia Danielkiewicz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (420 pkt.)
  6. Dominika Krajcer – UKS Rawa Siedlce (374 pkt.)

Chłopiec

  1. Grzegorz Galica – UKS przy ZSMS Zakopane (780 pkt.)
  2. Damian Muca – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (620 pkt.)
  3. Jonasz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka (550 pkt.)
  4. Antoni Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (530 pkt.)
  5. Sebastian Grabowski – UKS przy ZSMS Zakopane (362 pkt.)
  6. Mikołaj Janisz – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany (339 pkt.)

Młodziczka

  1. Martyna Michałek – MKS Istebna (720 pkt.) – 6 000,00 zł
  2. Emilia Szeliga – KS Turbacz XC (660 pkt.) – 4 800,00 zł
  3. Karolina Kuć – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (580 pkt.) – 3 600,00 zł

Młodzik

  1. Szymon Bełz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (720 pkt.) – 6 000,00 zł
  2. Paweł Bryja – UKS Regle Kościelisko (680 pkt.)  – 4 800,00 zł
  3. Bartosz Kita – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (605 pkt.) – 3 600,00 zł

Juniorka Młodsza

  1. Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka (740 pkt.) – 6 000,00 zł
  2. Hanna Popko – UKS Hubal Białystok (586 pkt.) – 4 800,00 zł
  3. Daria Szkurat – KS Chochołów (470 pkt.) – 3 600,00 zł

Junior Młodszy

  1. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka (800 pkt.) – 6 000,00 zł
  2. Piotr Jarecki – KS Speed Jasło (630 pkt.) – 4 800,00 zł
  3. Adrian Kiełbasa – LKS Erion Ptaszkowa (530 pkt.) – 3 600,00 zł

Juniorka

  1. Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (640 pkt.) – 3 000,00 zł
  2. Laura Legierska – NKS Trójwieś Beskidzka (590 pkt.) – 2 500,00 zł
  3. Julia Demkowska – LKS Witów Ski Mszana Górna (466 pkt.) – 2 000,00 zł

Junior

  1. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko (720 pkt.) – 3 000,00 zł
  2. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko (630 pkt.) – 2 500,00 zł
  3. Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (515 pkt.) – 2 000,00 zł

Seniorka

  1. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk (780 pkt.)
  2. Marcelina Wojtyła – KS AZS AWF Katowice (580 pkt.)
  3. Andżelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne (580 pkt.)

Senior

  1. Bogusław Gracz – LKS Witów Ski Mszana Górna (356 pkt.)
  2. Arkadiusz Posiadała – UKS Rawa Siedlce (312 pkt.)
  3. Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice (270 pkt.)

Również po raz trzeci w historii nagrody finansowe otrzymało sześć najlepszych zespołów klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty w sezonie 2020/2021.

  1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (5332 pkt.) – 15 000,00 zł
  2. NKS Trójwieś Beskidzka (4583 pkt.) – 13 000,00 zł
  3. UKS Regle Kościelisko (3889 pkt.) – 11 000,00 zł
  4. MKS Istebna (3323,5 pkt.) – 10 000,00 zł
  5. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (3198,5 pkt.) – 9 000,00 zł
  6. MKS Halicz Ustrzyki Dolne (2457 pkt.) – 8 000,00 zł

Po raz trzeci w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich nagrodzeni zostali także trenerzy, którzy zajmują się szkoleniem młodych narciarzy w klubach. Roczne wynagrodzenia przyznane zostały 15 trenerom z 12 najlepszych klubów rankingu Pucharu Grupy Azoty. Wypłaty trenerskie za szkolenie w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich zostały przyznane według regulaminu Pucharu Grupy Azoty i stąd trzy pierwsze zespoły otrzymały dla swoich trenerów dwie roczne nagrody finansowe w wysokości 1 800 zł miesięcznie. Natomiast klubom z miejsc 4-12 przekazana została jedna roczna nagroda finansowa dla trenera w wysokości 1 500 zł miesięcznie.

  1. Waldemar Kołcun – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 12 x 1800,00 zł brutto
  2. Jaromir Korkosz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 12 x 1800,00 zł brutto
  3. Mateusz Ligocki – NKS Trójwieś Beskidzka – 12 x 1800,00 zł brutto
  4. Mariusz Zowada – NKS Trójwieś Beskidzka – 12 x 1800 zł brutto
  5. Zofia Leśnik – UKS Regle Kościelisko – 12 x 1800,00 zł brutto
  6. Andrzej Leśnik – UKS Regle Kościelisko – 12 x 1800,00 zł brutto
  7. Małgorzata Galej – MKS Istebna – 12 x 1500,00 zł brutto
  8. Bronisław Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe – 12 x 1500,00 zł brutto
  9. Bogdan Kwaśnik – MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 12 x 1500,00 zł brutto
  10. Beata Szymańczak – LKS Klimczok Bystra – 12 x 1500,00 zł brutto
  11. Maria Staręga – UKS Rawa Siedlce – 12 x 1500,00 zł brutto
  12. Adam Roszkowski – UKS Hubal Białystok – 12 x 1500,00 zł brutto
  13. Adrian Cheba – MKS Karkonosze Jelenia Góra -12 x 1500,00 zł brutto
  14. Anna Bubula – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany – 12 x 1500,00 zł brutto
  15. Krzysztof Jarosz – LKS Witów Ski Mszana Górna – 12 x 1500,00 zł brutto

 

źródło i foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;