wtorek, 30 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #53: Delta Słupno – Płomień Dębe Wielkie (fotogaleria)

Wicemistrz siedleckiej okręgówki przegrał pierwszą bitwę o IV ligę. Wojna jednak trwa, a jej los zależy od rewanżu w Rudzie.

Na drodze drużyny dowodzonej przez Piotra Kardasa do uchylonych bram IV ligi stanęła Delta Słupno, czyli wicemistrz płockiej okręgówki. Faworyta trudno było wskazywać, jednak ciut więcej przemawiało za gospodarzami pierwszego rewanżu, którzy nie tak dawno grali w IV lidze.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem zdecydowanej przewagi Delty. Została ona udokumentowana dwoma trafieniami. Najpierw Wiktorowi Zawadce pomógł rykoszet, a kilka minut później snajperski instynkt po tym jak bramkarz Płomienia odbił piłkę przed siebie. Drużyna Kardasa znalazła się na deskach, a nawet była liczona. Płomień jednak nie poddał się. Z minuty na minutę grał coraz lepiej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w pierwszej połowie Bartłomiej Woś po wymianie piłki z Grzegorzem Siporskim zanotował trafienie kontaktowe. Na przerwę Delta schodziła przy prowadzeniu 2:1.

Początek drugiej połowy dał nadzieje na rychłe wyrównanie Płomienia. Po godzinie gry Siporski był o włos od wyrównującego gola, ale tuż przed linią bramkową kluczową interwencją popisał się. W 61 minucie Delta odpowiedziała. I to jak! Po rzucie rożnym i przedłużeniu dośrodkowania głową z bliska do siatki gości z powiatu mińskiego trafił Krystian Majchrzak. W końcówce meczu bliżej było do 4:1 niż 3:2. Delta zmarnowała kilka 100-procentowych sytuacji, w tym rzut karny. Kacper Winiarek wygrał wojnę nerwów z Damianem Szczytniewskim i obronił jedenastkę egzekwowaną przez niego. Golkiper Płomienia miał też sporo szczęścia po strzałach rezerwowego Maciej Żłobeckiego, szczególnie przy tym, który wylądował na słupku. Najgroźniej pod bramką Delty było po bitym na raty rzucie wolnym przez Daniela Matwiejczyka. Ustalony rezultat nie uległ zmianie, więc Płomień ma do odrobienia dwa trafienia.

Rewanż 3 lipca o 15:00 w Rudzie.

30.06.21, 18:00 – Wykowo

I mecz barażowy o IV ligę: Delta Słupno – Płomień Dębe Wielkie 3:1 (2:1)

Bramki: Wiktor Zawadka 4, 12, Krystian Majchrzak 61 – Bartłomiej Woś 36

W 62 minucie Damian Szczytniewski (Delta) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Winiarek obronił).

Delta: 89. Sebastian Frejlichowski – 7. Mariusz Pesta (61, 13. Adam Pokorski), 89. Bartosz Rosiak, 96. Damian Szczytniewski, 4. Jakub Staniszewski (66, 21. Maciej Żłobecki) – 95. Krystian Majchrzak (85, 16. Jarosław Machowski), 18. Wiktor Zawadka, 6. Filip Wójcicki (83, 17. Bartosz Obojski), 97. Łukasz Trzciński, 10. Krzysztof Machowski (76, 9. Kacper Rutkowski) – 11. Damian Lisiecki (83, 19. Wojciech Markowski)

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 2. Kacper Pyrek (64, 5. Bartosz Suski), 27. Marcin Świstak (77, 88. Olaf Gontarek), 16. Jan Laskowski, 22. Kacper Cacko – 17. Bartłomiej Woś (83, 80. Piotr Barszczewski), 12. Wiktor Antolak, 53. Mateusz Malesa (71, 18. Mateusz Wojda), 10. Daniel Matwiejczyk, 21. Krystian Rogala – 7. Grzegorz Siporski (62, 11. Paweł Kowalski)

Żółte kartki: Bartosz Rosiak 32, Damian Lisiecki 52, Bartosz Obojski 90+2 – Grzegorz Siporski 33, Bartłomiej Woś 48

Sędzia: Michał Wąsowski (Warszawa)