Victoria Wiktorii Wróbel we Włocławku

W zakończonych we Włocławku lekkoatletycznych mistrzostwach Polski kat. U-18 tytuł mistrzyni Polski w biegu na 1500 m zdobyła Wiktoria Wróbel (WLKS Siedlce-Nowe Iganie).

Od 28 do 30 lipca we Włocławku lekkoatleci w kat. U-18 walczyli o medale mistrzostw Polski. Wśród startujących byli przedstawiciele dwóch siedleckich klubów: WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce.

Znakomity start zaliczyła Wiktoria Wróbel. Biegaczka WLKS okazała się najszybszą zawodniczką biegu na 1500 m.

Do zdobycia złotego medalu i tytułu mistrzyni Polski kat. U-18 potrzebowała pokonać dystans 1500 m w czasie 4.39,52. Walka o podium była bardzo zacięta. Może o tym świadczyć fakt, że różnica między pierwszymi sześcioma biegaczkami wyniosła zaledwie 4 sekundy. Trenerką Wróbel jest Lidia Chojecka-Leandro.

24 zawodniczki przystąpiły do rywalizacji chodu na 5000 m. Jedną z nich była Ewelina Cymbalińska. Zawodniczka WLKS otarła się o podium. Linię mety przekroczyła jako czwarta, uzyskując nowy rekord życiowy – 25.17.32. Do wywalczenia brązowego medalu zabrakło nieco ponad 6 sekund.

Z siedemnastym czasem ukończył zmagania w biegu na 800 m Miłosz Mierzejewski (WLKS) – 2.01,57. Na dwudziestym miejscu w biegu na 400 m został sklasyfikowany Michał Pieńkowski (WLKS) – 51,86.

Dwóch lekkoatletów do rywalizacji wystawił klub SKS Feniks Siedlce.

Oszczepnik Aleksander Wojewódzki nie zaliczy swego występu do udanych. W swojej konkurencji osiągnął najsłabszy wynik w sezonie – 42.44 i został sklasyfikowany na 18 pozycji.

Wieloboista Piotr Czarnocki ustanowił 6 rekordów życiowych oraz wyrównał i poprawił 1 rekord klubu. Mimo to, zakończył zmagania na 11 miejscu.

Szczegółowe wyniki:

• 100 m – 12,39
  • skok w dal – 5.77
  • pchnięcie kulą – 11.00
  • skok wzwyż – 1.60
  • 400 m – 59,19 (r.ż.)
  • 110 m przez płotki – 16,20 (r.ż. i rekord klubu U-18)
  • rzut dyskiem – 32.52 (r.ż.)
  • skok o tyczce – 3.70 (r.ż. i wyrównany rekord klubu U-18)
  • rzut oszczepem – 39.80
  • 1500 m – 5.45,31 (r.ż.)

W końcowym rozrachunku zawodnik Feniksa zdobył 5089 pkt, co jest jego nowym rekordem życiowym.