100 meczów na 100-lecie #59: Płomień Dębe Wielkie – Naprzód Skórzec (fotogaleria)

Płomień Dębe Wielkie w pierwszym domowym meczu po awansie do IV ligi rozprawił się ze starym znajomym z siedleckiej okręgówki – Naprzodem Skórzec.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego do rąk przedstawicieli Płomienia trafił puchar za awans na szczebel wojewódzki. W rolę wręczających wcielili się prezes MZPN Sławomir Pietrzyk oraz prezes siedleckiej delegatury Robert Parzonka.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Aktywny był Bartłomiej Woś, jednak brakowało mu celności lub lepszy okazywał się Marcin Adamiak. Do przerwy było 0:0 po jałowej grze z obu stron.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej. Dwa gole, niewykorzystany rzut karny i dwie czerwone kartki, ale po kolei. W przerwie trener Marcin Tomaszewski zdecydował się na potrójną bramkę. Na placu gry pojawił się Michał Filipek i od razu celnym strzałem zaznaczył swoją obecność na boisku. Odpowiedź Płomiennych była konkretna. W 47 minucie Woś wykorzystał sytuację sam na sam z Adamiakiem i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Naprzód nie poddał się. W 56 minucie Filipek był faulowany przy próbie strzału, a sędzia wskazał na wapno. Aleksander Woźnica nie zdołał jednak pokonać Kacpra Winiarka.

Sytuacja Naprzodu skomplikowała się między 60 a 65 minutą na skutek błędów bramkarzy. Najpierw z boiska za faul poza polem karnym na Grzegorzu Siporskim wyleciał Adamiak, zaś jego zastępca, Paweł Krawczyk, sprezentował bramkę Danielowi Matwiejczykowi. W 82 minucie mogło być 3:0 po kolejnej niepewnym zagraniu golkipera bliski trafienia na 3:0 był doświadczony Daniel Onyekachi. Naprzód do końca szukał kontaktowego trafienia, ale zamiast zdobyć stracił… kolejnego zawodnika. Woźnica wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej i czerwonej kartki. W końcówce Krawczyk uratował Naprzód od utraty trzeciej bramki po strzałach Damiana Bąka. Płomienni ostatecznie wygrali 2:0.

W następnej kolejce (21 sierpnia) Płomień zagra w Piasecznie z liderem – MKS, zaś Naprzód podejmie Mazovię.

15.08.21, 17:00 – Ruda

forBET IV liga: Płomień Dębe Wielkie – Naprzód Skórzec 2:0 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Woś 47, Daniel Matwiejczyk 65

W 57 minucie Aleksander Woźnica (Naprzód) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Winiarek obronił).

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 2. Kacper Pyrek, 27. Marcin Świstak, 15. Jan Laskowski, 22. Kacper Cacko – 24. Damian Bąk, 8. Bartosz Malesa, 37. Mateusz Malesa (53, 21. Emil Możdżonek), 10. Daniel Matwiejczyk (89, 11. Paweł Kowalski), 17. Bartłomiej Woś (73, 5. Kacper Smoderek) – 7. Grzegorz Siporski (62, 18. Daniel Onyekachi)

Naprzód: 99. Marcin Adamiak – 23. Igor Łęczycki, 3. Aleksander Woźnica, 5. Patryk Szachnowski, 22. Maciej Chmielewski (46, 17. Mateusz Kacprzak, 88, 13. Krystian Pazdyka) – 16. Kacper Pawlik (63, 1. Paweł Krawczyk), 6. Patryk Sierociuk (72, 20. Miłosz Lubelski), 18. Piotr Goś (46, 8. Marcel Kołodziejczuk), 19. Damian Chłopek, 4. Tomasz Kacprzak (65, 14. Karol Chojecki) – 10. Mateusz Kafara (46, 9. Michał Filipek)

Żółte kartki: Kacper Smoderek 84, Daniel Onyekachi 90+6 – Piotr Goś 23, Aleksander Woźnica 32, 90+3

Czerwone kartki: Marcin Adamiak (60, za brutalny faul), Aleksander Woźnica (90+3, za drugą żółtą)

Sędzia: Szymon Cienki (Warszawa)