piątek, 14 czerwca 2024r.

Sportowe emocje na Podlasiu

Pobiegniemy, pojedziemy, popłyniemy, pomożemy! – to motyw przewodni Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021, który odbył się już po raz 4 na terenie Zamku Janów Podlaski oraz gminy Janów Podlaski, Mielnik i Konstantynów.

W tym roku w zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn. Wystartowało oraz zawody ukończyło 51 zespołów. Trasa skupiała się na malowniczych terenach nadbużańskiego Podlasia, na pograniczu województw podlaskiego i lubelskiego. Oprócz sportowej rywalizacji, zawody były wspaniałą zabawą dla drużyn oraz kibiców, ponieważ podczas tej imprezy wszyscy są wygranymi. Dobra atmosfera i masa emocji to wartości nadrzędne.

Nawet pogoda była przychylna uczestnikom. Na czas triathlonu i paratriathlonu przestało padać, także wszyscy zawodnicy mogli rywalizować dając z siebie 100%.

Tak wyglądają wyniki Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu 2021:

Triathlon

I miejsce – Arche 1: Paweł Grochowski, Mateusz Boguski, Kamil Dowlaszewicz, Mateusz Tyma

II miejsce – Soletanche Team Baza: Zbigniew Cieśla, Paweł Zawada, Jan Owczuk, Wacław Zarychta

III miejsce – KB Biała Biega: Albert Prokopiuk, Marcin Gryczka, Andrzej Romanowski, Aleksandra Hordejuk-Gryczka

Paratriathlon

I miejsce – toMy: Norbert Suprun, Anna Krzemińska, Aneta Żochowska, Paweł Sikorski

II miejsce – Drużyna z Łochowa: Ewa Skarżyńska, Edyta Trojan, Sylwia Szelest, Mateusz Fic

III miejsce – nie przyznano

Nagrodami w Triathlonie i Paratriathlonie były vouchery do wykorzystania w sieci hoteli Arche: Tobaco Hotel, Arche Hotel Krakowska, Arche Hotel Piła, Arche Hotel Wrocław, Arche Hotel Częstochowa, Arche Hotel Lublin, Arche Hotel Gdańsk oraz Arche Siedlisko.

Zwycięska drużyna „Arche 1” przekazała swój voucher do licytacji na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej. Galę rozdania nagród zakończył koncert Zuzi Janik, uczestniczki The Voice Kids i Szansy na sukces.

Kibice, rodziny i przyjaciele zawodników mogli podglądać to co dzieje się na trasie w hotelowym lobby. Na terenie Zamku Janów Podlaski powstała strefa rekreacji, a dzieci w wieku 5-12 lat mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji podczas zawodów biegowych na odcinkach od 100 do 400 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wykonany przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Arche S.A, właściciel sieci hoteli z Zamkiem Janów Podlaski na czele jako współorganizatorem.

 

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;