środa, 17 sierpnia 2022

Ósemka w poszukiwaniu formy i nowych zawodniczek

Na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu, przygotowania drugoligowej Ósemki Siedlce wkraczają w decydująca fazę.

2 października rozpocznie się kolejny sezon drugoligowych zmagań siatkarek. Ósemka Siedlce na inaugurację wybierze się do Warszawy na mecz z tamtejszą Spartą. Do tego czasu przed siedleckimi siatkarkami i trenerem jeszcze ogrom pracy do wykonania i wyzwań, którym trzeba będzie stawić czoła.

Ósemka rozpoczęła przedsezonowe przygotowania od obozu w Ustce, na którym zespół przebywał przełomie sierpnia i września. Drużyna trenowała w terenie i na plaży, gdzie siatkarki pracowały nad przygotowaniem motorycznym. Od wtorku 7 września zawodniczki zaczynają treningi na hali. Przed startem sezonu Ósemka planuje zagrać jeszcze kilka sparingów. Największym problemem u progu nowych rozgrywek są braki kadrowe na kilku pozycjach. Celem będzie uformowanie składu z docelowo 12 zawodniczkami gotowymi do gry na drugoligowym poziomie. Sytuacji nie ułatwia posucha na rynku.

– Nie tylko my, ale wiele zespołów zmaga się z problemem skompletowania zespołu. Wiele wartościowych siatkarek wyjeżdża z Mazowsza do Stanów Zjednoczonych, ponieważ kuszone są przez tamtejsze uniwersytety w których coraz bardziej stawia się na kobiecą siatkówkę. Większość zespołów cały czas dzwoni, dopytuje i szuka rozwiązań. Nawet pierwszoligowe drużyny nie są pewne skompletowania składów, nie mówiąc o drugoligowcach. Jesteśmy aktywni i prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodniczkami, ale jeszcze zbyt wcześnie by mówić o nazwiskach – przyznaje trener Jarosław Plewiński.

Aktualnie kadrę Ósemki Siedlce na nowy sezon tworzy osiem zawodniczek. Spośród siatkarek grających w poprzednim sezonie, obecnie Plewiński może liczyć na Julię Szwed, Ilonę Betke, Ewę Grzelak oraz Joannę Prus-Jezierską i Agnieszkę Krzymowską. Spośród nowych zawodniczek skład uzupełnią: atakująca Magdalena Jachacy (wcześniej UKS Trójka Kobyłka), libero Weronika Ciupa (poprzednio UKS Esperanto Warszawa) a także przyjmująca Aleksandra Teodorska (ostatnio AZS AWF Biała Podlaska). Trener Plewiński podejmie w najbliższym czasie starania o pozyskanie środkowej i przyjmującej.

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook