Mistrzostwa LZS w Stoku Lackim (fotogaleria)

4 września na hali sportowej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS młodziczek w zapasach kobiet.

W zawodach wzięło udział 12 klubów z całej Polski. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Znicz Chęciny. Zawodniczki tego klubu zapracowały na 55,5 pkt. Tuż za podium uplasował się WLKS (33,5).

WLKS był reprezentowany przez osiem zawodniczek. Najlepiej poszło Zuzannie Konaszuk (kat. 42 kg) i Julia Lichockiej (kat. 58 kg). Obie wywalczyły srebrne medale. Trzecie miejsca zajęły Blanka Szczepańska w kat. 39 kg i Alicja Dobrowolska w kat. 42 kg.

Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Siedlce-Nowe Iganie. Współorganizatorami były: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Powiat Siedlecki, Gmina Siedlce i Zespół Oświatowy w Stoku Lackim.

Mistrzostwa współfinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat nad mistrzostwami objęli wójt Gminy Siedlce dr Henryk Brodowski i starosta siedlecki Karol Tchórzewski.

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek