Medalowe wyczyny strzelczyń Dragona w mistrzostwach Polski

Od 16 do 19 września do Bydgoszczy zawitali przedstawiciele strzelectwa sportowego z całego kraju by powalczyć o medale mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców. W tym gronie były trzy reprezentantki SKSS Dragon Siedlce.

Kamila Stępniak rywalizując w kat. juniorek po raz kolejny pokazała swoje nieprzeciętne umiejętności. Zawodniczka SKSS Dragon Siedlce została mistrzynią Polski w strzelaniu z karabinu sportowego 3 x 40 strzałów (zdjęcie główne). Ponadto w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów awansowała do finału (była druga w kwalifikacjach), w którym zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski.

Kamila rywalizowała również w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc, w której uplasowała się na 7 pozycji.

Drugą juniorką siedleckiego Dragona startującą w Bydgoszczy była Alicja Rykaczewska. W mistrzostwach Polski zajęła 14 miejsce w strzelaniu z pistoletu sportowego 30+30 i 21 lokatę w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów.

Z brązowym medalem z Bydgoszczy wróciła startująca w gronie młodzieżowców Kinga Kowalik. Zajęła trzecie miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów. Poza tym była siódma w strzelaniu z pistoletu sportowego 30+30.