wtorek, 18 czerwca 2024r.

Staręga na podium nartorolkowych mistrzostw Polski

W miniony weekend na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach.

Rywalizacja o medale krajowego czempionatu w biegach na nartorolkach w tym roku miała zmienioną formułę w stosunku do lat ubiegłych. Rywalizacja podzielona została na trzy etapy. Pierwszego dnia przed południem rozegrany został prolog (1,5 km stylem dowolnym). Wyniki tego prologu posłużyły do ustawienia zawodników na stadionie do startu w drugiej konkurencji, jaką był bieg na dystansie stylem klasycznym. Walka o mistrzostwo Polski kończyła się drugiego dnia biegiem pościgowym stylem dowolnym. Dopiero po zakończeniu tych trzech biegów wyłonieni zostali mistrzowie Polski.

W Zakopanem startowało kilkoro reprezentantów UKS Rawa Siedlce. Najlepiej z nich spisał się nasz kadrowicz, Maciej Staręga. W prologu zajął drugie miejsce. Po biegu stylem klasycznym także plasował się na drugiej pozycji. Rozstrzygnięcie przyszło w niedzielę. Kamil Bury, Maciej Staręga i Dominik Bury przez większość dystansu biegli razem i wspólnie wypracowywali przewagę nad resztą stawki. Na ostatniej pętli próbę ataku i odskoczenia od kolegów z kadry podjął Dominik Bury, który ostatecznie jako pierwszy przekroczył linię mety i zdobył tytuł mistrza Polski. Wicemistrzem Polski został Kamil Bury, a brązowy medal wywalczył Maciej Staręga, który na finiszu minimalnie przegrał walkę o srebro z Kamilem Burym.

WYNIKI

 

źródło: PZN; foto: PZN (Anna Karczewska)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;