Bez niespodzianki w meczu z mistrzem (fotogaleria)

Siedleccy rugbiści nie zdołali sprawić niespodzianki w meczu z Ogniwem Sopot.

Żaden z trenerów nie miał przed pierwszym gwizdkiem komfortowej sytuacji przy wyborze składu. Giorgi Chubinidze nadal nie może skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Z kolei trener Karol Czyż musiał zmagać się z problemami w formacji ataku.

Ogniwo potrzebowało pięciu minut, aby napocząć siedlczan. Na półmetku pierwszej połowy było 19:0 dla mistrzów z Sopotu. Siedlczanie zdołali jednak odpowiedzieć akcją 5+2 Igora Pątka. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to był najlepszy czas Pogonistów. Sopocianie momentami rozpaczliwie się broniło, ale jak na mistrza przystało skutecznie skontrowało i do przerwy prowadziło 26:7.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza. Po przyłożeniu Wiktora Wilczuka i podwyższeniu dobrze znanego w Siedlcach Wojciecha Piotrowicza zrobiło się 33:7. W jednej z kolejnych akcji Ogniwo osiągnęło ponad 30-punktowe prowadzenie i w pełni kontrolowało spotkanie. Ostatnie słowo w w wyraźnie przegranym meczu należało do gospodarzy. Colin Nyaoda zanotował przechwyt i przyłożenie, a Pątek podwyższeniem ustalił wynik na 14:57.

PLANY POGONI

Na 2 października zaplanowany jest mecz Pogoni z Master Pharmem Łódź, jednak prawdopodobnie zostanie przełożony z powodu obowiązków kadrowych siedleckich rugbistów.

25.09.21, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: MKS Pogoń Awenta Siedlce – Ogniwo Sopot 14:57 (7:26)

Punkty: Igor Pątek 9 (P, 2 pd), Colin Nyaoda 5 (P) – Wojciech Piotrowicz 12 (6 pd), Jakub Burek 10 (2 P), Mateusz Plichta 10 (2 P), Dwayne Burrows 5 (P), Władysław Grabowski 5 (P), Irakli Tsivtsivadze 5 (P), Wiktor Wilczuk 5 (P), Nikolas Wołowczyk 5 (P)

Pogoń: 1. Dawid Rajewski (68, 17. Arkadiusz Radzikowski), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 4. Krystian Olejek (65, 24. Paweł Krzewniak), 5. Bartłomiej Bareja (77, 22. Marek Mirosz), 6. Norbert Kargol (47, 16. Kostiantyn Guriłow), 7. Colin Nyaoda, 8. Eduard Wertyłećkyj (61, 26. Krzysztof Dmowski), 9. Krystian Adamiak, 10. Igor Pątek, 11. Tomasz Biernacki, 12. Mateusz Dąbrowski (73, 21. Filip Skup), 13. Patelesio Sili, 14. Szymon Kowalczyk, 15. Łukasz Korneć (61, 20. Kacper Boruc)

Ogniwo: 1. Thomas Fidler (50, 32. Sylwester Gąska), 2. Jakub Burek (60, 30. Filip Rau), 17. Kakha Kavtaradze (50, 18. Dmytro Mokrecow), 4. Adam Piotrowski, 5. Jan Mroziński (41, 33. Irakli Tsivtsivadze), 6. Stanisław Powała-Niedźwiecki (50, 20. Kamil Węgierski), 7. Władysław Grabowski (50, 27. Sebastian Misiak), 8. Piotr Zeszutek, 9. Mateusz Plichta (60, 16. Marek Zając), 10. Wojciech Piotrowicz, 19. Wiktor Wilczuk (47, 23. Nikolas Wołowczyk), 12. Robert Olszewski, 13. Dwayne Burrows, 14. Kacper Drewczyński, 15. Wojciech Brzezicki

Sędzia: Adrian Pawlik (Lublin)