środa, 8 maja 2024r.

KPS wygrał w Sulęcinie. Dwa punkty zdobyte w delegacji

Podopieczni Mateusza Grabdy wygrali 3:2 z Olimpią w Sulęcinie.

KPS chciał zmierzyć się z Olimpią w poniedziałek u siebie, a zamiast tego musiał wybrać się w piątek do Sulęcina. Cóż, nie ma co narzekać i trzeba grać.

W przypadku spotkań w delegacjach czasem mówi się, że drużyna przyjezdna została w autokarze. O KPS w Sulęcinie nie można tego powiedzieć. W dwóch pierwszych setach siedlczanie wygrali do 18. Przed drużyną Grabdy otworzyła się szansa na drugie wyjazdowe 3:0 z rzędu.

Olimpia, w składzie z kilkoma byłymi zawodnikami KPS, nie poddała się. W trzecim secie gospodarze wygrali do 22. W czwartej partii wypracowali kilkupunktową przewagę, ale ją roztrwonili. Siedlczanie doprowadzili do nerwowej końcówki, mieli piłki meczowe, ale ostatecznie przegrali na przewagi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. KPS w najkrótszym z setów przypominał swoją najlepszą wersję i wygrał do 10, a co za tym idzie cały mecz 3:2.

PLANY KPS

9 września o 17:00 KPS zagra we Wrześni z Krispolem.

01.10.21, 17:30 – Sulęcin

Tauron I liga: Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 2:3 (18:25, 18:25, 25:22, 31:29, 10:15)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 13. Mateusz Jóźwik

MVP: Adam Lorenc