niedziela, 14 sierpnia 2022

Ósemka Siedlce gotowa na nowy sezon (fotogaleria)

Siatkarki Ósemki Siedlce zakończyły przygotowania do ligowych zmagań w sezonie 2021/22.

Po 195 dniach do rywalizacji w II lidze siatkówki kobiet wracają podopieczne Jarosława Plewińskiego. W sobotę 2 października o godzinie 15 Ósemka zainauguruje sezon meczem w Warszawie z tamtejszą Spartą. Zespół Ósemki przystępuje ligowej rywalizacji bez rozegrania jakichkolwiek sparingów, trenując przez ostatni miesiąc jedynie na własnych obiektach.

– Na treningach wygląda to nie najgorzej i w trakcie sezonu może się wszystko zdarzyć. Technicznie wyglądamy dobrze. W zespole jest dobra atmosfera. Trudno mówić że będziemy faworytem do awansu, bo nie da się niczego przewidzieć i wokół jest dużo zmiennych. W poprzednich sezonach zapowiadałem walkę o awans i zawsze czegoś nam brakowało. Przystępujemy do rywalizacji bez większej presji i wygórowanych oczekiwań. Jeżeli nie będzie urazów i wszystkie zawodniczki będą gotowe na każdym meczu do gry, może być fajne granie i dużo przyjemności – powiedział nam przed pierwszym ligowym meczem Jarosław Plewiński.

Choć nie bez problemów, ostatecznie udało się uformować kadrę Ósemki na nowy sezon. Rozgrywającą będzie doskonale znana siedleckim sympatykom kobiecej siatkówki Ewa Grzelak. Wyjątkowo drużyna będzie miała w tym sezonie etatową drugą rozgrywającą. Będzie nią Stella Łukaszuk z Jagiellończyka Biała Podlaska.

Nową libero zespołu będzie Weronika Ciupa (wcześniej Esperanto Warszawa). W razie potrzeby na tej pozycji zagra także Adrianna Choina (dotychczas AZS AWF Biała Podlaska), która wspomagać będzie zespół na pozycji przyjmującej. Pierwszą atakującą zespołu miała być Magda Jachacy (poprzednio UKS Trójka Kobyłka) jednak ze względu na kontuzję, ciężar zdobywania punktów spoczywał będzie na Ilonie Betke i Agnieszce Krzymowskiej.  Na przyjęciu w zespole Ósemki zagra Julia Szwed oraz pochodząca z Łodzi nowa zawodniczka Aleksandra Teodorska (ostatnio AZS AWF Biała Podlaska). Najciekawszym transferem Ósemki w tym okienku jest grająca ostatnio w bialskim AZS doświadczona przyjmująca Iwona Kandora – mająca w swoim bogatym CV występy w siatkarskiej ekstraklasie, medale mistrzostw Polski, w tym mistrzostwo kraju w latach 2003 i 2004. Rotację uzupełni środkowa Joanna Prus-Jezierska.

Przed startem nowego sezonu kilka zawodniczek rozstało się z Ósemką. Najbardziej bolesne dla rotacji zespołu jest odejście środkowej Jagody Michałek, która od nowego sezonu będzie bronić barw Nike Węgrów. Atakująca Weronika Brzuzy wybrała grę w trzecioligowym SPS Radmot Jedlińsk. Rezerwowa libero Aleksandra Jadczak zasiliła kadrę pierwszoligowego zespołu Karpaty Krosno, natomiast środkowa Małgorzata Banasiak próbuje swoich sił w Stanach Zjednoczonych. Z powodów rodzinnych i zawodowych, przygodę z siatkówką przerwały Maria Raszek i Oliwia Pacholak.

Za pięć dwunasta przed rozpoczęciem sezonu PZPS dokonał zmiany w składzie ekip tworzących drugoligową grupę II. W miejsce wycofanej Łaskovii Łask do terminarza dokooptowany został AZS Uniwersytet Gdański.

W piątek 1 października nasz fotoreporter Kamil Sulej przeprowadził z Ósemką Siedlce sesję zdjęciową przed nowym sezonem. Najnowsze zdjęcia można sprawdzić pod poniższym linkiem.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook