poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Sukces reprezentacji z zawodnikami KPS Siedlce

W niedzielę reprezentacja Polski U-21 wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego w meczu o trzecie miejsce, bez straty seta, wygrali z Argentyną. Swój wkład w sukces polskiej kadry mają zawodnicy KPS Siedlce – rozgrywający Dawid Pawlun i środkowy Adrian Markiewicz.

Dawid Pawlun i Adrian Markiewicz byli ważnym elementem kadry trenera Daniela Plińskiego. Zawodnicy KPS Siedlce mieli sporo okazji, aby zaprezentować swoje umiejętności podczas mistrzostw świata u-21 rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech. Młodzi Polacy doskonale spisali się w turnieju. W drodze do strefy medalowej pokonali m.in. Bułgarię i Brazylię. W półfinale Polacy prowadzili już 2:0 z Wochami, ale ostatecznie ulegli współgospodarzom mistrzostw 3:2. W meczu o brąz nasi nie dali szans Argentynie i wygrali 3:0. Brązowe medale zawisły m.in. na szyjach zawodników KPS Siedlce – Adriam Markiewicz i Dawid Pawlun podkreślają, że to jak do tej pory największy sukces w ich sportowej karierze.

W środę 6 października zawodnicy pojawili się w Siedlcach, aby wraz z kolegami przygotowywać się do kolejnych spotkań w ramach rozgrywek I ligi. Pawlun i Markiewicz wspólnie z kolegami z KPS Siedlce w sobotę powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo, o 17.00 KPS zagra na wyjeździe z Krispolem Września. A już w czwartek, 14 października siedleccy kibice po raz pierwszy w sezonie będą mieli okazję na żywo zobaczyć mecz siatkarzy KPS. O godzinie 20:00 podopieczni trenera Mateusza Grabdy zmierzą się z Legią Warszawa. Mecz będzie transmitowany przez Polsat Sport Extra.

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;