sobota, 15 czerwca 2024r.

Do Włoch po kickbokserskie medale mistrzostw świata

Zbliżają się mistrzostwa świata seniorów w kickboxingu. Powołanie na nie otrzymało dwóch kickbokserów TKKF Siedlce.

Od 15 do 24 października we włoskiej miejscowości Lido de Jesolo odbędą się mistrzostwa świata seniorów i mistrzów WAKO we wszystkich formułach kickboxingu (pointfighting, light contact, kick light, full contact, low ick, K-1). Wśród ponad setki powołanych zawodników, trenerów i sędziów znalazło się dwóch kickbokserów TKKF Siedlce: Dominik Grzęda i Roger Garbaczewski.

Obaj we wrześniu i październiku sprawdzali swoją formę w krajowych zawodach.

Roger w ostatnich tygodniach zdobył tytuł mistrza Polski w formule kick light i wygrał rywalizację w mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych.

Dominik przed tygodniem triumfował w Pucharze Polski w formule low kick i zyskał tytuł najlepszego zawodnika. – Start w Starachowicach traktowałem czysto sparingowo, aby organizm dostroił się z poczuciem rywalizacji sportowej przed najbliższymi mistrzostwami świata w Lido di Jesolo. (…) Jeśli chodzi o dyspozycję, to myślę że jej szczyt będzie właśnie we Włoszech. Moim celem jest powalczyć tam o złoto. Z kadry narodowej było kilka osób, z podobnym celem co ja, czyli zrobić lekkie przetarcie przed zawodami docelowymi – skomentował swój start w Pucharze Polski Dominik Grzęda.

 

źródło: własne / pzkickboxing.pl; foto: wako.sport

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;